Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson bude boxovat na stadionu

19 2000
- Na národním fotbalovém stadionu Hampden Park ve skotském Glasgowě se 24. června střetnou bývalý americký mistr světa v boxu těžké váhy Mike Tyson a Lou Savares. Oznámil to promotér zápasu Frank Warren. "Ve Skotsku se nekonají často velké sportovní soutěže, proto jsme se rozhodli uspořádat zápas zde," míní Warren. Osud zápasu byl chvíli nejistý, ale nakonec byla Tysonova žádost o britské vízum podruhé v tomto roce kladně vyřízena i přesto, že podle britských zákonů nesmí do země vstoupit cizinec, který strávil více než rok ve vězení. Tyson si odpykal tři roky za znásilnění.

Krasobruslařka jde na tři dny za mříže
Ke třem dnům vězení byla odsouzena americká krasobruslařka Tonya Hardingová za to, že v únoru napadla svého přítele a hodila mu na hlavu poklici od kola auta. Soud ji shledal vinnou z výtržnictví a z ublížení na zdraví. Bývalá mistryně Spojených států, která před šesti lety zosnovala se svým bývalým manželem napadení, při němž byla zraněna Hardingové soupeřka Nancy Kerriganová, se hájila tvrzením, že šlo o sebeobranu.

Divac do Sydney nepojede
Reprezentovat Jugoslávii na olympijských hrách v Sydney odmítl basketbalista Vlade Divac z klubu NBA Sacramento Kings. "Nemohu přijmout nabídku hrát na olympiádě, protože mě čeká dost náročný tréninkový program a rád bych strávil také pár týdnů s rodinou," obhajoval Divac své rozhodnutí v rozhovoru pro týdeník Vreme. Basketbalista, který při konfliktu v Jugoslávii veřejně podporoval odpůrce prezidenta Slobodana Miloševiče, popřel, že jeho rozhodnutí má co dělat s politikou. "Nikdy jsem nehrál pro režim, ale kvůli své zemi a jejím lidem," řekl. Jugoslávie se na předchozích hrách v Atlantě probojovala až do finále, v němž prohrála s hvězdným výběrem Spojených států.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze