Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson a Golota zatím jen mluvili

18 2000
D e t r o i t - Předzápasovou válku slov, která předznamenala páteční střetnutí boxerů těžkých vah Mika Tysona a Andrzeje Golty, vyhrál na tiskové konfrernci v Palace Areně v detroitském Auburn Hills na body bývalý americký mistr světa Tyson. Zatímco jeho o poznání nervóznější polský soupeř byl tiskem označen za prostého hocha. Uvolněný Tyson prohlásil s úměvem, že i když je Golota větší a těžší, pro něj je prý hodně malý. Měl také větší důved k úsměvům, po pátečním utkání na deset kol jeho konto nabobtná o deset milionů dolarů, zatímco polský boxer získá téměř o osm milionů méně.

Pormotér utkání Daniel Goosen dal v úvodu tiskové konference slovo bývalému šampionovi, který kormě tvrdých úderů proslul svými výstřelky (ukousnutým kouskem ucha Evendera Hollyfielda, pobytem ve vězení za znásilnění, dalšímu vězení za napadení účastníků autonehody se vyhnul se štěstím), ten však hned předal slovo soupeři. "Chci nejdřív slyšet, co řekne on," prohlásil s měrem k dvatřicetiletému Golotovi v tmavých slunečních brýlých na očích.

"Tvrdě jsem na zápas trénoval a předvedu to nejlepší, co umím," prohlásil Polák velice slušnou angličtinou. Poťouchlý Tyson, o dva roky starší a mnohem zkušenější v podobných situacích, hned k pobavení přítomných kontroval: "Já jsem velmi slabý."

Golota prohlásil, že jej mrzí, že se nebude boxovat o titul, ale oba věří, že vítězství by mělo znamenat cestu k boji s britským šampionem Lenoxem Lewisem.

Na otázku, zda mohou opět přijít na řadu fauly, Tyson reagoval popudlivě. "Zeptejete se jeho," ukázal na protivníka. "Hej, ptám se tě, bílý chlapče," provkoval.

Golota, který byl dvakrát diskvalifkován za údery pod pás v zápasech s Riddickem Bowiem prohlásil: "Je to stará záležitost, teď se to nemůže stát."

Na otázku jestli mají z utkání obavy odpovídali oba. "Nebojím se ničeho, ani nože, pistole nebo Mafie" prohlásil Tyson nabubřele.

Střízlivější odpověď volil Polák. "Vždycky jsem před zápsem nervózoní, ale ze soupeře žádný strach nemám."

Velkohubý exšampion pak vše korunoval odpovědí na otázku jak dlouho mu bude trvat cesta k vítězství. "Tak dlouho, než někoho zabiju," konstatoval sebevědomě.

Autor:


Témata: Napadení
Najdete na iDNES.czmobilní verze