Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Týmy pro Ryder Cup jsou jasné. Pavin vybral Woodse a opomenul Hoffmana

Tiger Woods podle očekávání nebude ve Walesu chybět . | foto: AP

7 2010
Corey Pavin oznámil, kteří čtyři hráči zkompletují dvanáctičlenný tým, jenž se na přelomu září a října utká Walesu s evropským výběrem o Ryder Cup, jednu z nejprestižnějších golfových trofejí. Jsou jimi Tiger Woods, Stewart Cink, Zach Johnson a Rickie Fowler.

O rudercupových týdnech je jasno. Týden po Colinu Montgomeriem, který rozděloval tři divoké karty pro evropský výběr, nyní Corey Pavin vybral k osmi kvalifikovaným Američanům další čtyři, kteří odletí do Walesu obhajovat titul.

Podle očekávání Pavin sáhl po Tigeru Woodsovi. Stále světová jednička po rozvodu začíná hrát slušné výsledky, navíc i sledovanost a atmosféra bude jistá, když na turnaji bude Woods.

Steve Stricker, Tiger Woods, Presidents Cup

Steve Stricker a Tiger Woods spolu váleli při loňském Presidents Cupu.

Kdyby Pavin Woodse opomenul, vytvořil by na sebe obrovský tlak a kritika by se na něj sypala ze všech stran.

rydercupová amerika

Hráči:

Phil Mickelson
Hunter Mahan
Bubba Watson
Jim Furyk
Steve Stricker
Dustin Johnson
Jeff Overton
Matt Kuchar
Tiger Woods
Stewart Cink
Zach Johnson
Rickie Fowler

Kapitán:

Corey Pavin

Asistenti kapitána:

Tom Lehman
Jeff Sluman
Davis Love
Paul Goydos

Například legendární Jack Nicklaus kapitánovi týmu vzkázal, že pokud nevezme Woodse, pak si má zajít na prohlídku hlavy.

V tomto tisíciletí Američané byli ze čtyř Ryder Cupů hned třikrát na straně poražených. Triumfu dosáhli na posledním ročníku, kde výběr USA uspěl bez zraněného Woodse. Nutno však říct, že během loňského Presidents Cupu to byla hlavně dvojice Tiger Woods - Steve Stricker, která Američany přivedla k vítězství nad zbytkem světa. Očekává se, že oba budou ve dvojici hrát i ve Walesu.

"Snažil jsem se do týmu kvalifikovat, ale nepodařilo se. Proto jsem rád, že jsem byl vybrán," řekl na tiskové konferenci po telefonu Woods.

"Tiger je jedním z dvanácti hráčů v týmu a je stejně důležitý jako ti ostatní," řekl Pavin.

"Doufal jsem, že se bude kvalifikovat, ale nestalo se tak. A tak jsem čekal a sledoval, jak bude hrát," řekl k Woodsově výběru.

O zbylé tři karty bojovala řada adeptů. Nejvíce se skloňovala jména jako Zach Johnson, Anthony Kim či Stewart Cink. Po pondělí přibyl Charley Hoffman, v druhé vlně jsou Rickie Fowler, Nick Watney, Lucas Glover nebo Sean O'Hair.

Corey Pavin nakonec sáhl po triu Cink, Johnson a Fowler. Čtyřiatřicetiletý Johnson má na svém kontě několik vítězství na PGA Tour i triumf na prestižním Masters z roku 2007. Letos vyhrál na konci května v Colonialu.

Stewart Cink, Matchplay Championship

Do Walesu se podívá i Stewart Cink.

Stewart Cink letos nezažívá zrovna nejlepší sezonu. Loni vyhrál British Open, letos vychází naprázdno a pokud se nepočítá světová jamkovka, kde skončil ve čtvrtfinále, pak je jeho nejlepším umístěním osmé místo z Memorialu.

Rickie Fowler

Jednadvacetiletý Rickie Fowler bude nejmladším hráčem amerického týmu.

Největším překvapením je volba Rickieho Fowlera, jenž teprve před necelým rokem debutoval na PGA Tour. A vletěl do ní ve velkém stylu a takřka ze dne na den se stal mediální hvězdou s obrovským potenciálem stát se americkým Rorym McIlroyem.

"Co se týče Rickieho Fowlera, dal jsem na pocit. Prostě jsem cítil, že jej mám vybrat," řekl Pavin. "Při čekání bylo těžké v noci spát, ale je to úžasné, že jsem byl vybrán. Chtěl bych Coreymu poděkovat za to, že mě vybral," řekl Fowler.

Extravagantně oblékaný jedenadvacetiletý hráč bude v týmu jednoznačně nejmladší. Věkově nejbližšímu Dustinu Johnsonovi je 26 let. Naopak Furyk, Mickelson, Cink, Stricker, ti všichni se pohybují okolo čtyřicítky.

Přimluv se za mě. Vyhraj

Charley Hoffman při tréninku na Deutsche Bank Championship prohodil řeč s Paulem Goydosem, asistentem kapitána pro Ryder Cup. "Přimluv se za mě," řekl tehdy s úsměvem Hoffman. "Dobře, vyhraj, a budeme o tobě uvažovat," odvětil mu Goydos.

Hoffman v pondělí opravdu vyhrál, a to ve velkém stylu, kdy ve finále zahrál 62 ran a druzí Geoff Ogilvy a Luke Donald ztráceli pět úderů. Líp si asi o divokou kartu říct nemohl.

"Pokud si bude pan Pavin myslet, že jsem dobrou volbou, pak budu nadšený z toho, že se stanu součástí týmu," řekl Kaliforňan.

"Věřím, že bych týmu pomohl, ale nebudu naštvaný, když nebudu vybrán," dodal Kaliforňan, jenž z posledních šesti startů hned čtyřikrát skončil v první desítce.

Hoffman se nakonec nedočkal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze