Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tým Sky a hotely na Vueltě: masky nasadit, mezi davy nechodit

Leopold König vyráží na trénink. Ještě ale jeden autogram, prosím. | foto: Tomáš Macek, MAFRA

7 2016
Peňíscola (Od našeho zpravodaje) - Takřka každý den pobývají na jiném hotelu. Přesto je tolik věcí vždy stejných. Vybavení pokojů, ale i jídelnu si tým Sky také na Vueltě vozí s sebou.

O prvním volném dni cyklistické Vuelty nakoupil Chris Froome v Oviedu pro celý tým Sky halloweenské masky. Když pak vystupovali z týmového autobusu, dobře naladěn zavelel: „A teď si je všichni nasadíme.“

Čímž zcela vyvedl z míry přihlížející fanoušky.

„Byli zmatení, protože nepoznali, kdo je kdo,“ líčí Leopold König.

O druhém volném dni nyní jezdci Sky a australské Oriky zakotvili ve čtyřhvězdičkovém kolosu Gran Hotel v přímořské Peňíscole. Továrna na turisty, 437 pokojů, ty dvojlůžkové v přepočtu za 3 500 korun.

Při snídani tu praská restaurace ve švech. „Neumím si představit, že bych šel dovnitř, kde se kolem jídla baví a prskají stovky lidí, a chytnul bych tam naběračku po nějakém turistovi,“ přiznává König. Ne že by byl rozmazlený. Ale Sky vyznává hru na ty nejmenší detaily. Proč riskovat, že potká během závodu nežádoucí cizí bacily, že?

König, Froome a spol. nicméně do restaurace vkročit nemusí. Od loňského roku s sebou Sky vozí na závody nejen vlastní kuchařský kamion (se dvěma kuchaři), nýbrž i pojízdnou jídelnu. V Peňíscole ji sice museli zaparkovat u zadního traktu hotelu, kde nevábně voní popelnice, přesto ji velebí. „Máme tu klid a navíc vážně exkluzivní jídlo.“

Na pokoje jim týmoví pomocníci jako obvykle rozmístili vlastní matrace, polštáře i deky a vydezinfikovali vše včetně úchytů a klik. Mají též nové čističky a zvlhčovače vzduchu. Takřka vše si Sky vozí své. Ke spokojenosti potřebují jen trochu větší pokoje a místo na parkování.

Hotely, stejně jako při dalších závodech Grand Tour, přidělují a hradí týmům organizátoři. Na jejich výběr nemají ve Sky vliv. Ale i když je Vuelta z podniků Velké trojky nejchudší, kvalita španělského ubytování jezdce nadchla.

„V Oviedu jsme tři dny spali v Mariottu a v Zaragoze v pěti hvězdičkách,“ vypráví König.

Na Tour, kde organizátoři občas umístí týmy i do nízkonákladových řetězců, bývá hůř. „A úplně nejhorší bylo letos ubytování na závodě Kolem Švýcarska. To byla fakt ostuda a bída,“ srovnává český cyklista.

Leopold König v hotelovém lobby v Peňíscole

Leopold König v hotelovém lobby v Peňíscole

Chris Froome v Peňíscole při debatě s novináři.

Chris Froome v Peňíscole při debatě s novináři.

Manažer týmu Dave Brailsford s nimi v Peňíscole v hotelu není. S vlastním obytným vozem se pohybuje od etapy k etapě. „Interiér si nechal udělat na míru jak v nejluxusnějším Hiltonu.“

O úterním poledni König potká Brailsforda u kamionu mechaniků. Už se chce vydat na trénink, ale kolegové ze Sky včetně Frooma ještě nedorazili.

„Tak jedu sám,“ prohlásí König, nabírá si bidony s pitím a vyráží.

„Stejně jsou ty tréninky o volném dni většinou komplikované. Někdo chce jet intervalově, jiný se jen tak vozí. A další kluci se pro změnu dožadují zastávky na kafe. Dneska pojedu podle sebe.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze