Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tým Sauber vyráží slavit do ulic

29 2003
Indianapolis - Který tým vyhrál Velkou cenu USA F1 2003? Samozřejmě, díky vítězství Michaela Schumachera Ferrari. Ale stejná porce deseti bodů putuje také do švýcarského Sauberu. Letos se trápící stáj získala v Indianapolis víc bodů, než v předchozích čtrnácti závodech. "Je pro mě velmi těžké najít ta správná slova," zalykal se štěstím majitel týmu Peter Sauber. "V nevypočitatelných podmínek jsme díky naší strategii, umění pilotů a pneumatikám bridgestone dosáhli naprosto nečekaného úspěchu."

Už bylo oznámeno, že oba jezdci se po letošní sezoně budou muset s týmem a pravděpodobně i formulí 1 rozloučit. Zejména Heinz-Harald Frentzen si bezchybným výkonem a třetím místě řekl o zvážení rozhodnutí o svém nechtěném odchodu do formulového důchodu.

"Jsem tak šťastný! Je to fantastické! Obzvlášť v naší situaci," zářil druhý nejstarší pilot seriálu. "Zažíváme problematickou sezonu a s místem na stupních vítězů jsme ani náhodou nepočítali."

Rozhodujícím faktorem Frentzenova úspěchu bylo, že se už při první zastávce v boxech rozhodl nazout pneumatiky do mokra a nemusel jako většina ostatních jezdců do boxů po pár kolech za deště znovu. Díky tomu se Sauber posunul na pátou příčku Poháru konstruktérů za Renault.

"Měl jsem namířeno do boxů a právě začínalo pršet. Požádal jsem tým, aby mi připravili gumy do mokra. To se ukázalo, jako klíčové rozhodnutí. Tým odvedl skvělou práci a naše auto bylo na mokru vynikající," chválil si Frentzen, který má už jasno, co bude dělat po závodě: "Dnes večer vyrážíme do ulic! Zvu celý tým na velkou párty. Ten obrovský skok v šampionátu si to zaslouží."

Přidal se i Nick Heidfeld. "Já jsem při první zastávce měnil na suché pneumatiky a musel jsem do boxů znovu. Přesto jsem dosáhl fantastického výsledku. Nesmím zapomenout pogratulovat Heinzi-Haraldovi ke skvělému úspěchu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze