Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tým pro Turné: čtyři muži plus náhradník

23 2006
Praha - Cukroví, bramborový salát, kocovina z dlouhé silvestrovské oslavy. Turné čtyř můstků. I prestižní skokanské klání patří ke svátečním tradicím na přelomu roku. Na nadcházejícím ročníku bude triumf obhajovat Jakub Janda, který se v lednu díky shodnému bodovému zisku o vítězství podělil s Finem Ahonenem.

"Ale jako favorit na Turné nepojedu," připouští. Ani jeden z vítězů zatím nezáří, Janda byl v neděli nejlépe pátý při závodě ve švýcarském Engelbergu.

"Ale teprve ten já beru jako začátek sezony," míní šéf skokanského úseku Leoš Škoda. "Do té doby se to nedalo srovnávat."

Včera si skokanský tým dopřál předvánoční volno, dnes se Škoda sejde v Praze s reprezentačním trenérem Schallertem, aby upřesnili nominaci. "Moc se měnit nebude, příliš variant není," připouští Škoda.

"Asi pojede náhradník, o tom se bude rozhodovat." Tým pro Turné by tedy měli tvořit Janda, Hájek, Matura, mladičký Koudelka a náhradník.

Turné čtyř můstků

Sobota  30. ledna: Oberstdorf
Pondělí 1. ledna: Ga-Pa
Čtvrtek 4. ledna: Innsbruck
Neděle 7. ledna: Bischofshofen
Všechny závody vysílá ČT2

Čeští skokani zůstali i po víkendových závodech ve švýcarském Engelbergu, z tréninku se vrátili teprve ve čtvrtek.

"Udělali si dvacet třicet skoků v klidu. Nebyl tlak, mohli zkoušet kombinézy, nájezdové postavení. Na závodech nic nenatrénují," míní Škoda.

Tým odjede na Turné 28. prosince, první závod se koná o dva dny později v německém Oberstdorfu.

Také pořadatele Turné děsilo teplé počasí, právě v případě prvního závodu se uvažovalo o souboji na keramické stopě. I tady se však bude závodit na sněhu.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze