Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tým BMW se na závod připravoval v Maďarsku

28 2006
Magny-Course - Okruh, na kterém pravidelně vládnou vozy mnichovské značky BMW. To je francouzské Magny-Course při závodech světového šampionátu cestovních vozů. A právě tady pokračuje o posledním dubnovém víkendu MS druhým dílem. Úvodní podnik seriálu na italské Monze ale ukázal, že stejné ambice jako BMW mají také tovární týmy Alfa Romeo, Seat či Chevrolet.

Celkem 33 vozů se postaví na start druhého kola seriálu Mistrovství světa cestovních vozů, které se koná na francouzském okruhu v Magny-Cours. Chybět však mezi nimi bude, na rozdíl od předchozího závodu v Monze, Jiří Janák s Alfa Romeo z týmu Československý motosport. Ten se totiž představí domácím divákům v rámci úvodního podniku českého mistrovství, který se ve stejném termínu koná na okruhu v Brně.
  
Okruh v Magny Cours je doménou BMW. V posledních třech letech zde bavorské vozy vyhrály všechny závody. Nejprve to byl Jorg Miller, který zde v roce 2003 vyhrál oba závody, zatímco o rok později se o vítězství podělili Dirk Müller a Andy Priaulx. A konečně v loňském roce znovu zopakoval vítězný dubl Jorg Miller, když opět triumfoval v obou závodech. Bylo to také jediné dvojité vítězství získané některým jezdcem v celé minulé sezóně.

Celkem šest po sobě následujících vítězství za poslední tři roky, to je v závodech cestovních vozů něco poměrně neobvyklého a je proto pochopitelné, že pětice továrních jezdců značky BMW, se bude o víkendu snažit ze všech sil snažit si tento primát udržet a dále rozšířit, aby tak dokázala, že francouzská dráha sedí novému BMW 320si stejně jako předchozímu typu 320i.

První dva letošní závody v Monze ovšem napovídají, že to letos rozhodně nebudou mít jednoduché. Konkurence v seriálu se značně vyostřila a o celkové prvenství tak bude usilovat kromě Alfy Romeo, i SEAT či Chevrolet. A co na to říká hlavní favorit Jorg Müller?

"Mám rád Magny-Cours, i když nemohu přesně vysvětlit proč. V loňském roce, jsem zde startoval bez jakéhokoliv váhového handicapu, což samozřejmě bylo pro dvojité vítězství snadnější. Je ale velice příjemné závodit na tomto okruhu. Nejdůležitější je projet dobře šikanami. A k tomu potřebujete podvozek, který vám umožní přejíždět přes obrubníky vysokou rychlosti," prohlásil Jorg Müller.

Proto také tým BMW Team Germany strávil dva dny na testování v Budapešti na okruhu Hungaroring, kde jsou podmínky podobné Magny-Course. Nezaháleli však ani ostatní favorité, a tak můžeme opět očekávat velmi vyrovnané a dramatické souboje. Přímý přenos z obou závodů vysílá stanice Eurosport. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze