Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tým angažuje španělského jezdce

13 2003
Hradec Králové - Hradecký motocyklový tým KL Intermoto angažuje na příští sezonu jezdce ze Španělska. "Alex Martinez Mas se tak stane prvním cizincem z motocyklově vyspělé země, který za ryze český tým nastoupí," uvedl spolumajitel KL Intermoto Josef Kubíček. Zlákat španělského jezdce přinutily vedení týmu okolnosti.

V minulé sezoně se KL Intermoto spolupodílelo na týmu Superstock Czech ACCR, jenž Českou republiku reprezentovalo v evropském šampionátu třídy superstock. "Počítali jsme s tím, že něco podobného absolvujeme i v následující sezoně," sdělil Kubíček.

Jenomže zástupci spolupracujícího týmu Akuna Superstock podali samostatnou přihlášku. "Trochu nás to zaskočilo a nakonec jsme se rozhodli přihlásit se také," řekl Kubíček.

Jenomže rozpadem týmu Superstock Czech zůstal Intermotu pouze jediný jezdec, Tomáš Mikšovský. "Chtěli jsme tým doplnit borcem, který by výrazným způsobem promluvil do celkové klasifikace plánované světové série," vysvětlil spolumajitel.

To jednadvacetiletý Španěl z Valencie bezezbytku splňuje. Mistr své země ve třídě supersport z roku 2001 skončil v letošním ročníku evropského poháru superstocků celkově jedenáctý, ve dvou závodech dojel na čtvrtém místě.

Vyzbrojeni zahraniční jezdeckou posilou nyní KL Intermoto očekává, jak dopadne jejich přihláška do plánované Světové série. Jak dva konkurenti z České republiky dopadnou, bude jasné zhruba za měsíc.

"Jedno místo bychom měli dostat již i z pozice Alexe Martineze," je přesvědčen Kubíček, "zda však dostaneme místo i pro Tomáše Mikšovského, nevíme, ale budeme o něj bojovat do posledních sil."

Mikšovský se letos podílel na nejúspěšnější sezoně v šestileté historii týmu. Vedle pravidelné účasti v evropském poháru, jehož závody se jezdí jako součást mistrovství světa superbiků, se tým prosadil v domácích soutěžích.

Mikšovský skončil v mistrovství republiky ve třídě superstock na druhém místě, Matěj Smrž, který s ním absolvoval evropský pohár, byl čtvrtý.

"Titul nám utekl asi jen kvůli termínovým kolizím. Kdyby Mikšovský jel všechny závody, asi by vyhrál," tvrdí Kubíček, "ve většině závodů Marka Svobodu, který tuto třídu vyhrál, porazil.

Z účasti v letošním ročníku evropského poháru hradecké KL Intermoto vytěžilo bod, který v posledním závodě sezony vyjel hostující Jakub Smrž.

"Sezona nám ukázala, že jsme schopni připravit motocykl, na němž jsou naši jezdci schopni konkurovat borcům minimálně kolem desátého místa," uvedl Kubíček.

Hradecký tým však nedávno získal ještě další posilu. V jeho barvách absolvuje Michal Bursa BMW Boxer cup, jehož jeden závod se jel v této sezoně jako součást Grand Prix Brno.

"Bursa bude vůbec prvním Čechem, který tento seriál pojede," konstatoval spolumajitel týmu KL Intermoto.Najdete na iDNES.czmobilní verze