Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tým amerického fotbalu Ostrava Steelers potáhnou zámořské posily

Hráči týmu Steelers Ostrava (v modrém) v akci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

1 2017
Ostrý start čeká hráče amerického fotbalu z týmu Ostrava Steelers. Nový ročník domácí nejvyšší soutěže začnou dvěma zápasy venku - v neděli v Příbrami proti Bobcats a za 14 dní v Trnavě proti Bulldogs. Doma se poprvé představí v neděli 23. dubna, kdy se střetnou s týmem Pardubice Stallions.

A oproti minulé sezoně, v níž dokázali hráči Steelers vyhrát jediné utkání, jsou nyní ambice vysoké.

„Rozhodně chceme jít do play-off, to je náš cíl,“ prohlašují americké posily ostravského klubu - Luke Wildung je hrajícím koučem útoku, Garreth Griffeth hrajícím koučem obrany. Nejde přitom o jediné zahraniční posily - za Steelers budou nastupovat Jimmi Nannberg z Dánska, Teemu Rantanen a Oskar Drockila z Finska a také Poláci Lukasz Nielaba a Michał Sysak.

„S Garrethem jsme spolu hráli minulou sezonu (v německém Landsbergu - pozn. aut.) a víme, že česká liga patří k nejlepším v Evropě, takže jsme rádi, že můžeme být její součástí,“ řekl Wildung. „V Evropě jsou známé hlavně dva týmy - Prague Black Panthers a Prague Lions. Ale víme, že jsou tu i další celky, které se chtějí dostat nahoru, což je dobré pro fotbal. Jsme tu, abychom Steelers zvedli a udělali z mužstva uchazeče o vyšší příčky,“ podotkl Griffeth, který si v Ostravě rychle zvykl: „Je to průmyslové město podobné tomu, ve kterém jsem vyrostl. Působí mile a přívětivě.“

Zámořské posily se však zaměřují především na hru. „Víme, že česká liga je plná tvrdého fotbalu a že se v ní více než pasy uplatňuje běhová hra. Přišli jsme sem, abychom ligou zatřásli,“ prohlásil Luke Wildung, jenž byl při vysokoškolském studiu zvolen do výběru All-America.

„Steelers se nám ozvali a zeptali se, jestli bychom chtěli být jejich součástí. Bylo to správné rozhodnutí. Ať už jako hráči, nebo jako trenéři můžeme pomoci zvednout laťku,“ doplnil Griffeth. „Zároveň ale víme, že vytvořit vítězný tým není otázka týdnů nebo měsíců. Jsme však připraveni na tom pracovat.“Najdete na iDNES.czmobilní verze