Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tyčkaři Dukly vládnou. Budeme ještě lepší, tvrdí

26 2006
Praha - Možná se vracejí staré časy. Alespoň v českém mužském skoku o tyči. Adam Ptáček a Štěpán Janáček, oba závodníci Dukly Praha, se na mistrovství republiky přetahovali o vítězství na výšce 575 centimetrů. A Ptáček se pak navíc pokoušel o český rekord 582.

"Tak daleko snad nebyl. Kdyby bylo trochu víc štěstí, na téhle tyči se to dá skočit. Čachroval jsem se stojany, potřebuju se takhle vysoko vyskákat," říká Ptáček, který začal skákat na delší tyči než dříve. "Až si zažiju techniku, tak to snad půjde."

Jeho parťák Janáček se zase po letech vrací k tyčím, na kterých se mu dařilo. Dlouho ho brzdilo zranění achilovky. "Kéž bychom se s Adamem zase přetahovali," říká.

Ptáček se smíchem tvrdil: "Tohle ještě není forma. Budeme skákat výš." Jak vysoko? "Neřeknu. Jednou jsem něco takového řekl a nesplnil. Radši budu skákat, ne mluvit."

Výš než on zatím v Evropě mnoho tyčkařů nevylétlo. "Ale v červenci bude hodně dobrých závodů, lidí se objeví víc. Otázka zní, kdo zvolí dobrou taktiku. Kdo bude chtít honit mítinky a peníze, třeba si to vyskáče. Snad my zvolíme tu nejlepší taktiku," věří Janáček.

S přítelkyní, polskou čtvrtkařkou Grazynou Prokopekovou, se usídlil v Praze. "Nemusíme dojíždět. I to přidá pohodu." Na mistrovství Evropy v Mnichově byli Janáček a Ptáček pátý a šestý.

Tehdy se jim oběma dařilo, od té doby však utekly čtyři roky. "Když jsem si vybudoval nějakou pozici, zranil jsem se a promarodil nejlepší léta. Teď jsem rok a půl v pořádku. Chtěl bych vydržet do olympiády, udělám pro to maximum. Znovu mám chuť skákat," tvrdí Janáček.

Adam Ptáček z Dukly Praha vyhrál na mistrovství republiky v atletice skok o tyči.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze