Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tyčkař má překonat Bubku, zatím s kamarádem zboural strop na letišti

Provinilý pohled Steva Hookera po demolici stropu na letišti v Sydney. | foto: news.com.au

2 2009
Chce na nich překonat světový rekord, ale zatím s nimi prorazil strop. Australský tyčkař Steve Hooker, olympijský vítěz z Pekingu, způsobil s tréninkovým parťákem Paulem Burgessem pořádnou kalamitu na letišti v Sydney. Jeho tyče se zasekly do eskalátorů a zarazily se do stropu.

"Bylo to všechno docela šokující, protože se to stalo rychle," řekl Hooker listu The Daily Telegraph. Burgess pro The Australian dodával: "Kdyby se to nestalo, nevěřil bych, že je to možné."

Hooker, Burgess a Američan Tim Mack spěchali přes terminál pro domácí odlety, aby stihli spoj do Melbourne. Za nadměrná zavazadla v podobě tyčí sice zaplatili poplatek, ale nesměli je nechat na přepážce. A tak vaky s tyčemi dlouhými 520 centimetrů táhli přes terminál.

Když se blížili k jezdícím schodům, Burgess, který nesl Hookerův vak, nad sebou zahlédl skleněnou ceduli. Vyhnul se jí, nastoupil na eskalátor, a otočil se k Hookerovi, ať si dá taky pozor. "Snažil se udělat dobrou věc, ale moc dobře pro něj to nevyšlo," říkal Hooker.

PODÍVEJTE SE NA JINOU NEHODU STEVA HOOKERA

Skloněné tyče se zaklínily do schodů a rázem jejich druhý konec vyletěl ke stropu. "Najednou bylo všechno mimo kontrolu. Tyče se zapíchly a začaly se ohýbat."

Duchapřítomný zřízenec zastavil eskalátor dřív než se šest tyčí v hodnotě přes 100 tisíc korun stihlo rozlomit. Atleti tak zastavili eskalátor na 45 minut. A svůj spoj prošvihli.

"Paul je v pořádku. Byl trochu v šoku, zasypala ho sádra a kašlal kvůli prachu. Bylo to legrační," líčil Hooker.

Šestadvacetiletý atlet je momentálně nejlepším tyčkařem světa. Nedávno v Bostonu zdolal 606 centimetrů, před ním letěl výš jen Sergej Bubka. Australan se pokoušel překonat i tyčkařskou legendu, atakoval už 616 centimetrů. Zatím neúspěšně.

PODÍVEJTE SE, JAK (ZATÍM MARNĚ) ATAKOVAL BUBKŮV REKORD


"Nikdo a nic nestojí mezi mnou a světovým rekordem. Dojde na něj, pokud věci půjdou takhle dál a já zůstanu zdravý," vyznal se.

I jeho trenér Alex Parnov věří, že Hooker výkony ukrajinského tyčkařské fenoménu předčí: "Nebojí se výšky světového rekordu. Jen k jejímu překonání potřebuje jeden perfektní den."

Také sám Bubka se smiřuje s tím, že by mu Hooker rekord, jenž platí už 16 let, mohl vzít: "Pro tyčku je důležité, že má tak silného atleta, který může překonat světový rekord. Hooker už je druhý v historii. Má dobrou techniku a schopnosti, může přes šest metrů skákat pravidelně," řekl Bubka. "Jsem připravený na ten den. Je normální, že někdo bude lepší než já."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze