Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na turnovském memoriálu obhajuje Malachowski, stříbrný medailista z MS

Piotr Malachowski | foto: AP

19 2015
Hlavní disciplína atletického Memoriálu Ludvíka Daňka hod diskem bude mít opět špičkovou účast. Tradiční mítink s řadou českých i zahraničních hvězd začne na turnovském stadionu dnes v 15 hodin.

Loňské vítězství bude obhajovat Polák Piotr Malachowski, stříbrný muž z mistrovství světa v Moskvě 2013, který se do České republiky přesunul hned po nedělním vítězném závodu Diamantové ligy v Šanghaji společně s reprezentačním kolegou Robertem Urbankem, který byl v Číně druhý.

V Turnově budou startovat také další diskařská esa Estonec Gerd Kanter či Němci Martin Wierig a David Wrobel.

„Malachowski, Urbanek i Wierig hodili o víkendu přes šedesát čtyři metrů, takže kvalita bude v Turnově opět vysoká,“ pochvaloval si Imrich Bugár, legenda československého disku, mistr světa a manažer Daňkova memoriálu, díky němuž nejlepší diskaři světa tradičně v Turnově závodí. „Tyhle borce pro mě není problém sehnat. Rádi se do Turnova vracejí, líbí se jim tady a ani nechtějí dostávat víc peněz. Rozpočet zhruba milion a půl korun stačí.“

Závod se koná na počest slavného českého diskaře Ludvíka Daňka, který v roce 1964 hodil na turnovském stadionu tehdejší světový rekord 64,55 metru.

V dalších disciplínách bude z českých hvězd tou největší mistryně světa Zuzana Hejnová, která si v rámci přípravy na Zlatou tretru vyzkouší čtyřstovku bez překážek. Na této trati Hejnová drží rekord mítinku časem 52,18 sekundy. Chybět by neměl ani její tréninkový kolega Pavel Maslák, mistr Evropy a halový evropský i světový šampion, který poběží netradiční pětistovku.

Do programu mítinku se po rekonstrukci doskočiště a sektoru vrací skok o tyči. Startovní listinu ozdobí ve svém prvním startu v sezoně nejlepší český tyčkař Jan Kudlička, bronzový medailista z loňského mistrovství Evropy, i jeho tréninkový kolega Michal Balner. Soupeřit s nimi by měli silní Poláci Wojciechowski a Czerwinski. Další hvězdou mítinku bude německý koulař David Storl.

Fanoušci mají opět vstup zdarma a je pro ně připravená bohatá tombola. „Od diváků žádné vstupné nechceme, pro nás je důležité, aby se atletikou bavili a přišlo jich na stadion co nejvíc,“ přeje si Bugár.Najdete na iDNES.czmobilní verze