Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Turné čtyř můstků má pět závodů

12 2000
L i p s k o - Nedostatek sněhu přinutil pořadatele Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích pojistit sérii ještě závodem, který se bude konat 27. prosince navíc buď ve švýcarském Engelbergu, nebo ve Svatém Mořici. Dva dny poté bude Turné pokračovat v Oberstdorfu, potom na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu, 3. ledna v Innsbrucku a vyvrcholí 6. ledna v Bischofshofenu. Ve všech těchto střediscích se zatím organizátoři potýkají s nedostatkem sněhu.

Pokud se počasí umoudří a bude se moci uskutečnit všech pět závodů, pak se skoky ve Švýcarsku nebudou do Turné započítávat. Stejný případ nastal před pěti lety, kdy byl kvůli nepřízni počasí do programu zařazen navíc závod v Oberhofu.

Ideální alternativou by bylo, kdyby se dějištěm náhradního závodu stal Svatý Mořic. O den dříve, v úterý 26. prosince, se tam totiž uskuteční závod Kontinentálního poháru, takže by se skokani nemuseli nikam přesouvat.

"Pokud teploty klesnou, pak s pomocí boží nakonec dáme program do kupy. Vlastně je už můstek rezervovaný pro jiný závod, ale my už si s tím nějak poradíme," uvedla mluvčí střediska v Engelbergu Beat Christenová. Připomněla, že 28. prosince se na tamním můstku má uskutečnit další ze série závodů Kontinentálního poháru.

"Plány na Vánoce vezmou za své, ale na to už jsme si zvykli," uvedl šéftrenér německých skokanů Reinhard Hess. "Nejde o žádnou výjimečnou situaci. Skoky jsou náš svět a my už jsme se naučili přizpůsobovat podmínkám," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze