Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalová Tesla Brno znovu ožívá, poměří se s extraligou

Ostravský smečař Richard Mauler hlídá nahrávku zlínského Pavla Bartoše. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

2 2015
Výjimečná volejbalová společnost se v sobotu sejde v brněnské hale na Halasově náměstí. Na novoročním turnaji se zde poměří extraligové týmy z Brna, Ostravy a Zlína, proti kterým se postaví domácí druholigový celek Tesly.

Právě ten dal zajímavé klání dohromady. „Chtěli jsme se hlavně dobře připravit na pokračování sezony po svátcích. A když už jsme dávali dohromady turnaj, tak jsme si řekli: Proč nepozvat i extraligové mančafty?“ přibližuje vedoucí pořádajícího oddílu Robert Tóth.

Pod jeho taktovkou vzniká na Lesné sympatický projekt. „Volejbal tady má tradici. Když hrála Tesla první národní, chodili na ni tatínci s kluky, protože bylo lepší poslouchat bušení do míče než doma vysavač,“ vzpomíná Tóth, který sám v tomto prostředí vyrůstal.

A když pak vídal děti bezcílně se poflakovat po ulicích, rozhodl se znovu volejbal v severní části Brna nastartovat. „Náš oddíl ještě není takový, jak bych si představoval. Ale když se nám bude dařit, tak se snad zapojí víc dětí,“ doufá Tóth. A dospělým Tesly se zatím daří.

Loni postoupili z krajského přeboru do 2. ligy, byť to bylo podle slov Tótha „šťastnou ranou z dálky“. Ve vyšší soutěži se mladý celek složený z hráčů mezi 20 a 24 lety drží na solidním 4. místě.

„Podařilo se mi přesvědčit kamaráda Marka Knoflíčka, aby nás šel jako autorita trénovat, čímž se zvedla kvalita přípravy. Kluci pořád mají velké výkyvy, ale tvoří dobrou partu a je u nich vidět zapálení pro sport, což je to hlavní,“ líčí šéf Tesly, která chce udržovat dobré vztahy s extraligovým Volejbalem Brno. A do dvou let se plánuje poprat o další postup. „Hrát tak, abychom jen hráli, nemá cenu. To bychom byli jen další pivní tým.“

Na sobotním turnaji, který začne v 9.30 a vyvrcholí finále od 16.30, si Tesla pochopitelně přehnané ambice nedělá. „Byl bych rád, aby si kluci dokázali, že mohou hrát i s extraligovými soupeři, a tím si trochu zvedli sebevědomí. Nerad bych, aby nás ubili jak malé kluky,“ oznamuje Tóth.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze