Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Turnaj v Karlových Varech připomínal manévry

31 2006
Karlovy Vary - První den hlavního turnaje Futures na karlovarském Gejzírparku se včera proměnil v manévry. Hráči se na kurtech každou chvilku střídali s technickou četou. Na vině byly přeháňky, které trápily organizátory největší tenisové akce mužů v letošním roce. "Za posledních deset let se nám nic podobného nestalo," říká šéf turnaje Jan Kučera.

"Tak mizerné počasí nepamatuji."

Poprvé se tenisté objevili na kurtech v deset hodin. "To byly kurty v takovém stavu, že jsme museli přesunout začátek na dvanáctou," vysvětluje Kučera.

Postupně se pak start po hodinách odkládal. "V půl třetí jsme už měli připravené dvorce tak, že se začalo hrát. Do půl čtvrté se do hry dostalo šest párů. Než se ale rozehráli, začalo znovu pršet," stěžuje si Kučera.

Tenisové naděje si čekání krátily sledováním slavnějšího turnaje v Paříži. "Na recepci mají pohodlná křesla," směje se Kučera. "Raději bychom ale sledovali borce na našich kurtech."

Na antukových dvorcích Rolanda Garose se letos objevili hned dva vítězové karlovarského turnaje. Obhájce titulu Mertl vypadl v kvalifikaci, trojnásobný vítěz Dlouhý se přes první kolo probil v pětisetové bitvě s Vliegenem.

"Je vidět, že turnaje Futures mají cenu. Hráče nakopnou výš. Dlouhého vynesly podobné turnaje až do první stovky," upozorňuje Kučera.

Čekání vydrželo hráčům až do půl páté. Až potom mohli začít hrát. "Odehrajeme jen pár zápasů, zbytek musíme přesunout na druhý den," postěžoval si šéf karlovarského turnaje.

Letos se deštivé počasí hodí organizátorům ještě méně než v předchozích letech."Turnaj jsme zkrátili, chtěli jsme v prvním dni odehrát celé první kolo. Za normálních okolností bychom měli uhrát polovinu zápasů," vysvětluje Kučera.

"Nechtěli jsme se dostat do kolize s Prostějovem. Hráči, kteří by se měli dostat až do posledních kol v Karlových Varech, musí v Prostějově projít kvalifikací. Finále jsme proto přesunuli už na sobotu."

Loni se karlovarský turnaj s Prostějovem kryl. "Odčerpalo nám to hráče," ví Kučera.

Dnes začne honička za ztracenými minutami už v devět hodin ráno.

"Pro hráče připravíme osm kurtů. Budeme se modlit, aby nám to počasí dovolilo," uzavírá Kučera.

Wimbledon. To je sen Kozerovského

Karlovy Vary - Mezi čekajícími tenisty v karlovarském Gejzírparku byl i Karlovarák Michal Kozerovský. Do hlavní části turnaje se dostal přes divokou kartu. Od mladého hráče si v Karlových Varech hodně slibují i ve druhé lize.

"Přišel jsem z vrcholového centra v Plzni na hostování, chceme postoupit do první ligy," vysvětluje Michal Kozerovský. "Bohužel jsme prohráli nešťastně hned první zápas."

Loni utekl Karlovým Varům postup až v posledním kole. V přímém souboji podlehli Písku. "Příliš jsem to nesledoval, soustředil jsem se spíš na vlastní kariéru.

Futures, pak mistrovství republiky. Jednou možná Wimbledon. A Davis cup. To jsou cíle nadějného hráče. Trávu ale nemusí.

"Raději mám tvrdší a rychlejší povrchy," říká.

Včera čekal na první zápas ve Futures. Promáčená antuka v Gejzípraku ho ale proti Slovákovi Semjanovi nepustila. Až dnes. Možná. "Docela dobrý los. Je to jeden z příjemnějších soupeřů," přiznává.

Co bude říkat, až narazí na druholigového spoluhráče Nového? Los čtyřhry je proti sobě postavil už v prvním kole. "Bude to zajímavé. Čtyřhru mám rád. Jsem hračička..."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze