Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj v Johannesburgu po přerušení vede domácí outsider

Darren Clarke | foto: www.gui.ie

14 2010
První kolo Joburg Open, turnaje European Tour, vyhrál v Johannesburgu domácí golfista Neil Schietekat. Jihoafričan zahrál 62 ran, devět pod par, a na druhé místo o ránu odsunul pětici soupeřů.

Krátce po třetí hodině odvolali pořadatelé kvůli špatnému počasí hráče z jamek do klubovny. Z těch, kteří mu unikli, tři zahráli osm ran pod par - Darren Clarke ze Severního Irska spolu s domácí dvojicí Jbe Kruger, Charl Schwartzel.

Na stejné bilanci byl v té chvíli Schietekat, zbývalo mu dohrát tři jamky. "Je to v patování. Změnil jsem nedávno grip na putteru a vyplácí se to," řekl golfista, jenž hraje v této konkurenci pouze když zavítá za ním na jih Afriky. Světový žebříček jej momentálně eviduje na 1074. pozici.

Vítěz první letošní akce European Tour Schwartzel je po svém titulu z Africa Open stále ve formě. Vedoucí muž Race To Dubai mohl být v Royal Johannesburg and Kensington Golf Clubu sám v čele, nebýt double bogey na dvanácté jamce. Na deseti jiných si připsal birdie.

Jihoafričan měl zdatného konkurenta v Darrenu Clarkovi. Ulsterský veterán, jenž načal svou dvacátou profesionální sezonu, šel se Schwartzelem ve stejném flightu a dosáhl téhož výsledku, a to s pomocí osmi birdies.

Turnaj se hraje na dvou různých hřištích se shodným parem 71 a dnes se více dařilo golfistům na West Course. Jen málo z těch, kteří hráli na East Course, se ještě může posunout na čelní pozice.

Na opticky snazším Západním hřišti se nedařilo Edoardu Molinarimu. Ital je nejvýše postaveným mužem ze všech účastníků ve světovém žebříčku. Figuruje v něm na 47. místě, o čtyři příčky výš než Schwartzel.

Vítěz listopadového Světového poháru a starší z bratrské dvojice, která tuto soutěž pro Itálii vyhrála, dnes zahrál jednu ránu pod par, což momentálně stačí pouze na dělené 81. místo.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze