Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na golfovém turnaji žen v Dýšině se ukáže nejméně dvacet olympioniček

Klára Spilková | foto: Reuters

7 2016
Vyprovoďte Kláru Spilkovou do Ria. Takové je motto šestého ročníku turnaje Tipsport Golf Masters ze série Ladies European Tour (LET), který se koná od 17. do 19. června 2016 na greenech v Dýšině u Plzně. A že to bude skvělá podívaná, dokazuje složení startovního pole, které je nejlepší v historii.

Jak by také ne, vždyť je to první lertošní turnaj LET v Evropě a zároveň poslední možnost nominovat se na olympijské hry v Riu de Janeiro, kde bude mít golf premiéru. Žebříček se uzavírá 11. července a mezi šedesátku vyvolených by se měla vejít i česká jednička Klára Spilková. Kromě ní se tady představí nejméně 20 hráček, které budou posléze startovat na olympiádě.

Tipsport Golf Masters

● turnaj s dotací 250 000 eur

● vstupenky na akci se prodávají v síti TicketPro

● diváci se vstupenkami mají dopravu vlakem do Dýšiny zdarma, spoje odjíždějí z Prahy v ranních a dopoledních hodinách

● po skončení hry se lze dopravit i zpět. Časy najdete na: pgmcz.eu

„Turnaj má všechny předpoklady stát se i z mezinárodního hlediska jedním z nejvýznamnějších v této olympijské sezoně, s podtextem Vyprovoďme Kláru Spilkovou na olympijské hry,“ uvedl v tiskové zprávě promotér Robert Klotz.

Na západě Čech se představí 25 vítězek turnajů Ladies European Tour. Přihlášena je i letošní jednička Beth Allenová ze Spojených států. K největším hvězdám patří doživotní členka tour Trish Johnsonová z Anglie a vítězky minulých ročníků Francouzka Gwladys Noceraová a Becky Brewertonová z Walesu.
A vedle Spilkové už má jistotu startu také dalších deset českých hráček včetně dalších dvou profesionálek, Plzeňanky Evy Koželuhové a Lucie Hinnerové.

Česká golfová federace udělila volné karty šestici nejlepších amatérek (Karolína Vlčková, Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a Hana Ryšková), promotér vyšle Kateřinu Krásovou a Kateřinu Würflovou, mistryni klubu v Dýšině.Najdete na iDNES.czmobilní verze