Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bez euroligistů, turnaj v Trutnově však láká na německé šampionky

V jaké formě se do Trutnova vrací Kateřina Hindráková? Turnaj napoví. | foto: Vilém Fischl

6 2016
Atraktivní mezinárodní turnaj basketbalistek zůstal vývěsním štítem Trutnova, i když tentokrát žádný z účastníků Euroligy nedorazil. Startuje se ve středu ve sportovní hale ZŠ Komenského, hrát se bude až do pátku.

Zúčastní šest se ho šest týmů, mezi kterými budou také mistr Bundesligy, vicemistr české ligy, východočeský rival Trutnovanek z Hradce Králové.

O pohár města Trutnova

Středa 7. září
17:30 Trutnov - Halle
19:30 Wasserburg - Pinkk Pécs

Čtvrtek 8. září
11:30 Hradec Králové - Halle
13:30 Nymburk - Pécs
17:00 Trutnov - Hradec
19:00 Wasserburg - Nymburk

Pátek 9. září
12:30 utkání o 5. místo
14:30 utkání o 3. místo
16:30 finále

Bude to již 17. ročník legendárního mítinku, který vždy patřil mezi nejlepší akce v Evropě.

„Letos se turnaje zúčastní šest klubů, z toho tři zahraniční. Turnaj má v České republice i ve světě zvuk a jsme rádi, že jeho tradice bude pokračovat. Považujeme to za velice důležité obzvláště v roce, kdy trutnovský basketbal slaví 70 let od založení,“ uvedl předseda oddílu Vladimír Smilnický.

Mezi účastníky patří dva celky z Německa TSV Wasserburg, který v loňské sezoně ovládl Bundesligu, a také čtvrtfinalista stejné soutěže SV Halle Lions. Posledním zahraničním celkem bude maďarský klub Pinkk Pécsi 424.

Z českých týmů si kromě pořadatelského Trutnova a východočeského Hradce Králové zahraje taky vloni druhý Nymburk, který se stal vítězem poháru.

Celky budou rozděleny do dvou skupin, jedna bude záměrně se třemi účastníky Eurocupu FIBA - Nymburkem, Wasserburgem a Pécsí. Ti tak budou mít ideální příležitost poměřit své síly před jeho zahájením.

Ve druhé skupině si zahraje Trutnov s Halle a Hradcem. V pátek se bude hrát o konečné umístění.Najdete na iDNES.czmobilní verze