Reportáž skončila 22. 11. 2010 16:48

Turnaj mistrů: Djokovič - Berdych

Novak Djokovič (3-Srb.) - Tomáš Berdych (6-ČR) 6-3, 6-3 (1:28 h)
6-3
Game Djokovič Ale druhý z Berdychovy rakety míří po returnu do sítě. Djokovič vítězí za hodinu a 28 minut. Djokovič dominoval ve hře od základní čáry, třikrát soupeři vzal servis a ani jednou Berdychovi nenabídl brejkbol.
40-30
První odvrácen parádním vítězným lobem. Djokovič jen zůstal stát na síti.
40-15
Dva mečboly pro Srba. Berdychův return míří do sítě.
30-15
27. nevynucená chyba českého hráče, po níž si Berdych hlasitě ulevil.
15-15
Djokovič zahrál kraťas, ale Berdych na něj dokázal odpovědět. Šance na pokračování zápasu stále žije.
15-0
Páté eso.
5-3
Vzápětí vítězný bod pro Berdycha, který bude čelit Djokovičově servisu na vítězství v zápase.
40-30
Ale Berdych hrozbu mečbolu odvrátil. Djokovičův druhý míček šel těsně do autu.
30-30
Berdych kupí nevynucené chyby, další letí za základní čáru.
30-15
Djokovič si teď připravil výměnu a pohodlně ji zakončil.
30-0
Berdych teď nevypustil jediný míček, vrátil Djokovičovi lob, ale Srb smeč zahrál do autu.
15-0
Berdych hraje o bytí v tomto zápase.
5-2
Game Djokovič A prasátko na závěr. Djokovič je jeden game od zisku prvního vítězství na letošním Turnaji mistrů.
A-40
Povedený kraťas Djokoviče, po němž se srbský tenista bije do prsou.
40-40
Shoda. Berdych te´d dobře přečetl Srbovu hru a ten zakončil forhendem do sítě.
40-30
Razantní druhý servis a Srb zažehnal hrozbu brejkbolu.
30-30
Djokovič poprvé chybuje u sítě, míček zamířil do pásky. Místo 40-15 je srovnáno.
30-15
Opět. Berdych skvěle výměnu začal, ale zakončení nezvládl, když jeho forhend zastavila páska.
15-15
První fiftýn byl pro Djokoviče, druhý za pomocí jestřábího oka získal Berdych.
4-2
Game Berdych Bod z podání. Berdych snižuje, ale stále je jeden brejk zpět.
40-15
Ta se ale nekoná. Djokovič poslal skvělý bekhendový return podél lajny.
40-0
Berdych má zaděláno na čistou hru
30-0
Berdych zahrál míček soupeři pod nohy, ten s obtížemi vrátil, ale míč skončil v autu.
15-0
Skvěle načasovaný útok. Berdych vyhnal Djokoviče ven z dvorce a u sítě pohodlně zakončil.
4-1
Game Djokovič Razantní a tvrdá hra Djokovičovi znovu přináší úspěch. Další přesné zakončení do rohu dvorce.
40-15
Djokovič si k dalším dvěma bodům opět pomohl aktivní hrou směrem dopředu. Krok od vedení 4-1.
15-15
Povedený return a z následující výměny přesná smeč.
15-0
Berdychovi po delší výměně škrtl míček o pásku, Djokovič vzápěti znovu poslal milimetrový forhend
15-15
Další přesný Djokovičův úder. Přesně do růžku.
15-0
Servis na tělo
Berdychovi se vůbec nedaří na returnu, získal jen 9 z 35 míčů, Djokovič z returnu vybojoval 20/40. Na svém servisu je bilance 20/40 Berdych a 26/35 Djokovič..
3-0
Game Djokovič A tak se děje. Srb kráčí k hladké dvousetové výhře.
40-30
Djokovič znovu otočil průběh gamu a směřuje k vedení 3-0.
15-30
Jenže po druhém servisu se Berdych nedostal do výměny a míč z jeho rakety míří do pásky.
0-30
Rýsuje se šance pro Berdycha? Stejné skóre měl i při předchozím Djokovičově servisu.
* 2-0
První možnost - první brejk ve druhém setu. Berdycha trápí forhend, další nepřesný míří hodně mimo kurt. Z posledních 21 fiftýnů jich získal jen pět
30-40
Brejkbol pro Djokoviče. Berdych poslal druhý servis ven z dvorce, následný míč chtěl zabít, ale Djokovič skvěle soupeře prohodil.
30-30
Berdych odvrátil hrozbu brejkbolu úspěšnou smečí.
15-30
Djokovič si skvěle připravil zakončení, které realizoval úspěšným volejem na síti. Berdychovu hru výborně čte.
15-15
Přímý bod
0-15
Kdepak. Berdych se vydal na síť, ale opět nezvládl poslední úder. Forhendový halfvolej zahrál příliš široký.
1-0
Game Djokovič Další nevynucená chyba Tomáše Berdycha končí úvodní game druhého setu.