Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářky čeká turnaj v Maďarsku, poslední test před kvalifikací MS

Česká házenkářka Hana Kutlvašrová střílí přes polskou obranu. | foto: chf.cz - Alex Wipf

9 2014
České házenkářky sehrají od pátku do neděle přípravný turnaj v Maďarsku, který bude posledním testem před listopadovou úvodní částí kvalifikace o postup na mistrovství světa. Svěřenkyně Jana Bašného ve městě Szigetszentmiklós postupně změří síly se Slovenskem, Rakouskem a domácím Maďarskem.

Trenér Bašný se k týmu vrací poté, co při zářijovém turnaji O štít města Chebu kvůli klubovým povinnostem chyběl a zastoupil ho Jan Bělka. Češky obsadily druhé místo bez porážky o skóre za vítězným Polskem.

„Všechna naše utkání jsem viděl na videu a jsem rád, že především mladá děvčata, nedávno ještě juniorky, se prosadila. A to takovým způsobem, až jsem byl překvapený. Jako by nebyla na první seniorské akci,“ uvedl v tiskové zprávě Bašný.

V přípravě se český celek zaměřil na nové taktické varianty. „Po ukončení kariéry Petry Vítkové změníme organizaci obrany v základním systému 0-6. Zaměříme se také na obrannou činnost v oslabení a pak jsem ještě připravil nový systém přechodu do rychlého protiútoku,“ uvedl Bašný.

Na turnaj nominoval sedm legionářek. Kvůli zraněním chybějí nejlepší česká házenkářka minulé sezony Iveta Luzumová, Petra Růčková a Petra Adámková.

„I s tím se musíme vyrovnat. Věřím, že se nám to podaří, protože od prvního okamžiku vidím na děvčatech obrovskou chuť do tréninku, chtějí se co nejlépe připravit na turnaj v Maďarsku, ale především si říct o místo v nominaci na domácí kvalifikaci v Olomouci,“ dodal Bašný.

Jeho svěřenkyně se na konci listopadu na turnaji v Olomouci utkají s Ázerbájdžánem a Litvou o jediné postupové místo do další části kvalifikace mistrovství světa.

Nominace Česko na turnaj v Maďarsku

Brankářky: Müllnerová, Raníková, Satrapová

Pravé spojky: Crhová, Kubáčková, Hrbková.
Střední spojky: Keclíková, Marčíková.
Levé spojky: Štěrbová, Kutlvašrová.
Pravá křídla: Janoušková, Knedlíková.
Levá křídla: Chrenková, Salčáková, Malá.
Pivotky: Selucká, Severová, Stellnerová.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze