Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šance pro trutnovské basketbalistky, přijede tým bez výhry

Trutnovský trenér Petr Kapitulčin | foto: DSK Basketball Nymburk

20 2017
Po dvou drtivých porážkách od Nymburka a USK Praha se minulý týden obdivuhodně zvedly a v neoblíbené hale v Karlových Varech vyhrály. Díky tomu v neděli půjdou hráčky Lokomotivy Trutnov do dalšího zápasu Ženské basketbalové ligy s vědomím, že nenavázat na zatím poslední vítězství by byla ohromná škoda. A dost podobné to bude i o týden později.

„Pokud chceme pomýšlet na postup do play-off, tak hlavně Strakonice bychom doma porazit měly,“ uvedl turntovský trenér Petr Kapitulčin před dvěma zápasy pravdy, v nichž si Lokomotiva může výrazně pomoci.

Po Strakonicích, které jsou po šesti odehraných kolech bez výhry poslední, totiž Trutnov o týden hostí Ostravu, která zatím vyhrála jen jednou. Právě ve Strakonicích. Jenže mezitím posílila.

Trutnov do důležitých zápasů půjde s výrazně vylepšeným sebevědomím. Do Karlových Varů totiž před týdnem odjížděl po téměř padesátibodové porážce v Nymburce a hlavně kruté prohře s mistrovským USK. Konečný rozdíl ve skóre byl 95 bodů.

„Kvalita vycházející z ekonomických možností je hlavně u USK úplně někde jinde,“ komentoval obě prohry Kapitulčin. „Mohli jsme hrát se sedmi hráčkami a prohráli bychom třeba o padesát, šedesát bodů, my jsme ale dali šanci prakticky všem.“ Narážel tím na to, že hlavně ta druhá nemusela být tak krutá.

V Karlových Varech ale na výkonu a hlavně výsledku nebyly vysoké porážky znát. „Pro nás to je hodně cenná výhra. Jednak proto, že jsme byli za outsidera, a jednak hlavně proto, že jsme v utkání s týmem, který nám asi bude v boji o play-off konkurovat, smazaly porážku se Slovankou. Už nejsme v minusu,“ poznamenal trutnovský kouč ke druhé výhře sezony.

Nedělní duel v Trutnově začne v 17.00.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze