Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnovské basketbalové mládí povede triumvirát koučů i s Kapitulčinem

Petr Kapitulčin | foto: Vilém Fischl

3 2016
Triumvirát trenérů v čele s pětatřicetiletým Petrem Kapitulčinem povede basketbalovou Lokomotivu Trutnov v nové sezoně ženské nejvyšší soutěže. Z loňské trenérské sestavy pokračuje Pavel Prokeš, novou tváří je Michal Martišek přicházející ze Slovanu Bratislava. Kapitulčin, který u prvního týmu už krátce působil před třemi lety, zároveň zůstane šéftrenérem mládeže.

Nově sestavený tým vsadí na hráčky s trutnovskou minulostí. Talentované juniorky doplní bývalá reprezentantka Kateřina Hindráková, ze zahraničního angažmá se vrátila další zkušená hráčka Andrea Vacková.

Ženský tým po loňské sezoně, v níž obhájil bronzové medaile, přišel o generálního sponzora a po šesti letech se vrátil pod křídla Lokomotivy Trutnov. Vedení klubu se vzhledem k omezeným finančním možnostem nepodařilo angažovat vytipované kouče. Volba proto padla na šéftrenéra mládeže.

Kádr Loko Trutnov

Kateřina Hindráková (rok nar. 1988)

Andrea Vacková (1989)

Kateřina Kozumplíková (1993)

Michaela Potočková (1996)

Aneta Váchová (1998)

Kristýna Herinková (1998)

Zuzana Šimková (1999)

Anna Rylichová (1999)

Dominika Vašáková (1999)

Adéla Vymazalová (1999)

Tereza Patočková (1999)

Eliška Štěbetáková (1999)

„Mám Trutnov v srdci, žiji zde již jedenáct let. Přestože jsem se zařekl, že se k prvnímu týmu už nevrátím, tak jsem to vzít prostě musel. Jak kvůli klubu samotnému, tak kvůli holkám, které se nám vrátily na pomoc,“ říká Petr Kapitulčin, jenž na lavičce vystřídá slovenského rutinéra Jozefa Rešetára.

Prokeš a Martišek budou mít větší pravomoci než klasičtí asistenti a do přípravy družstva se budou zapojovat mnohem výrazněji. Pamětník posledních dvou bronzových medailí Trutnova Prokeš bude mít na starosti hlavně fyzickou přípravu hráček, včetně juniorek a kadetek, Martišek se bude věnovat mimo jiné analýze statistik, videorozborům a zdokonalování individuálních činností basketbalistek.

Kapitulčin bude fungovat jako manažer, inspirovat se nechal trenérským modelem ve fotbalových klubech anglické Premier League. „Kromě vedení družstva v zápasech budu mít v popisu práce sestavení hráčského kádru, realizačního týmu a také se budu podílet na celkové koncepci klubu. Samozřejmě povedu i tréninkový proces, ale nemusí nutně jít o všechny tréninky. Svou část si odvedou i moji spolupracovníci,“ vysvětluje.

Nižší rozpočet a kádr plný juniorek

Ženský tým bude mít pro novou sezonu mnohem nižší rozpočet než v minulosti, družstvo bude poloprofesionální. Z loňské sestavy nezůstal kámen na kameni, odešly všechny Američanky i další opory jako Lenka Pazderová, Andrea Ovsíková nebo Michaela Vondráčková. Základ tvoří trutnovské juniorky doplněné o zkušenější hráčky, které už mají zkušenosti s nejvyšší soutěží.

Hlavní postavou Lokomotivy bude někdejší reprezentantka Kateřina Hindráková. Po odchodu z Trutnova v roce 2014 hrála za Žabiny Brno a loňskou sezonu strávila v německém Wasserburgu. Po ročním angažmá v anglickém Nottinghamu oblékne znovu trutnovský dres křídelnice Andrea Vacková. „Na sezonu v české lize se těším. Vzhledem ke složení našeho týmu to budeme mít hodně těžké. Tím, že sestavu tvoří většinou trutnovské hráčky, mohla by být velká návštěvnost. Podporu diváků budeme potřebovat,“ říká Vacková.

Staronovými tvářemi jsou také Kateřina Kozumplíková, která se vrací z prvoligových Pardubic, a trutnovská odchovankyně Michaela Potočková. Dvacetileté křídlo naposledy hrálo v Ostravě.

Do zápasů se zapojí až v průběhu sezony, v současnosti se dává dohromady po vážném zranění kolene. Vedení klubu chce kádr ještě doplnit o dvě basketbalistky. „Jednou z variant je Milena Prokešová, u které se rozhodne na základě jejího zdravotního stavu,“ říká trenér Kapitulčin na adresu dosavadní kapitánky, která téměř celou loňskou sezonu promarodila.

Nový ročník Ženské basketbalové ligy Trutnov zahájí na konci září na palubovce obhájce titulu USK Praha. Už příští týden se krkonošské basketbalistky představí na domácím turnaji v hale ZŠ Komenského. Kromě pořádajícího klubu se zúčastní Nymburk, Hradec Králové, německé celky Halle s Wasserburgem a také maďarský Pinkk Pécsi. Lokomotiva se ve středu utká s Halle, ve čtvrtek změří síly s hradeckými lvicemi.

Jednoznačným cílem Lokomotivy v nové sezoně je záchrana nejvyšší soutěže a snaha vyhnout se nevyzpytatelné baráži. „Všichni vědí, v jaké jsme situaci a co vše se stalo v posledních měsících. Ale přístup hráček, které se nám vracejí v těžké situaci pomoct, a tvrdá práce mých spolupracovníků mě naplňují mírným optimismem. Bude to těžké, ale chci věřit, že se nám záchrana i s podporou našich příznivců podaří. A kdoví, třeba bude Trutnov příjemným překvapením letošního ročníku nejvyšší soutěže,“ uzavírá Kapitulčin.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze