Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trucker Vršecký zářil v exhibici

28 2003
Assen, Roudnice nad Labem - Exhibiční závod tahačů postavil proti sobě na trati v nizozemském Assenu obě kategorie závodních trucků společně. Zvací závod, jak podnik pojmenovala Mezinárodní automobilová federace, se setkal s obrovským zájmem fanoušků. Těm se v dobrém světle představil i český jezdec David Vršecký, jenž vyhrál poslední ze čtyř závodů vypsaný pro třídy Super Race Truck a Race Truck. Silnější stroje do nich startovaly s různými časovými handicapy.

Už v sobotu byl Vršecký u nejdramatičtějšího okamžiku celého víkendu. V druhém sobotním závodě mu u jeho buggyry explodovalo turbo a závodní stroj se ocitl v dvoumetrových plamenech, které museli s námahou likvidovat hasiči.

"Myslel jsem, že udeřila má poslední hodinka - hasičům to trvalo strašně dlouho, než mě z auta dostali, plameny mi začaly šlehat spodem i do kabiny. Zadní část vozu mám ohořelou až na karbon," oddychl si Vršecký po nebezpečném okamžiku a ani netušil, zda se v neděli vůbec postaví na start.

Nakonec se však podařilo dát jeho vůz do pořádku a český jezdec vyhrál druhý nedělní závod, zatímco v tom prvním dojel na třetím místě.

Roudnická stáj se však radovala dvakrát: prvním cílem projel Vršeckého stájový kolega Gerd Körber, který je v čele Evropského poháru, do něhož se závod nezapočítával.

V sobotu přišlo do Assenu dvacet tisíc fanoušků, druhý den podle odhadů jednou tolik a exhibičním závodem byli nadšeni. O atraktivitu dvoudenního klání se postaral i domácí závodník Jan Lammers.

Bývalý pilot formule jedna sice seděl za volantem tahače poprvé, ale vedl si nad očekávání. V druhém sobotním závodě dojel čtvrtý, v neděli si připsal jedno páté a další čtvrté místo. Ovšem v posledním závodě po startu dokonce chvíli jezdil v čele.

Kromě Vršeckého žádní další čeští jezdci v Nizozemsku nestartovali. Adam Lacko s tatrou, ani František Vojtíšek s renaultem se do závodu nepřihlásili.

Výsledky
Race Truck (RT) a Super Race Truck (SRT) společně
Sobota: 1. závod (SRT handicap 40 vteřin):
1. Hahn (RT- Něm./Mercedes) 26:00,453 min., 2. Oliver (RT-Brit./MAN), 3. Garrett (RT-Brit./FODEN), 4. Körber (SRT-Něm./Buggyra), 5. Vršecký (SRT - ČR/Buggyra ). 2. závod: (SRT handicap 20 vteřin): 1. Luostarinen (SRT- Fin./MAN) 16:26,957, 2. Körber, 3. Oliver, 4. Lammers (RT- Niz./MAN), 5. Garrett.
Neděle: 3. závod (SRT handicap 60 vteřin): 1. Körber 17:57,719, 2. Crozier (RT-Fr./MAN), 3. Vršecký, 4. Luostarinen, 5. Lammers. 4. závod (SRT handicap 60 vteřin): 1. Vršecký 17:46,515, 2. Körber, 3. Luostarinen, 4. Lammers, 5. Oliver.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze