Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trophy tým překvapilo netropické počasí

26 2000
P r a h a - Nečekaně studené počasí přivítalo při příletu do španělské Granady české endurové reprezentanty. Tým, který v úterý čeká ostrý start 75. ročníku Šestidenní, překvapily teploty pohybující se přes den okolo 11 až 12 stupňů: "Taková zima nás zarazila," potvrdil manažer Ladislav Krupička a dodal: "Vedle této nepříjemnosti se musíme srovnávat s velkými výškovými rozdíly v horách Sierry Nevady." Český Trophy Team absolvuje v těchto dnech technické přejímky motocyklů a zároveň "najíždí" neboli testuje tratě.

Organizátoři připravili okruh, na kterém vytyčili dvě tratě, na jedné se bude závodit tři dny, na druhé pak dva. Poslední šestý den jezdci pojedou spojovací časovka a závěrečný motokros. Letošní trasa je podle Krupičky hodně těžká: "Zdejší kopcovitý terén je technicky velmi náročný, ale věděli jsme co nás čeká, proto nás nepřekvapil."

Cílem národního celku je po loňském desátém místě, které vyjel rovněž na Pyrenejském poloostrově v Portugalsku, vybojovat letos pátou příčku. "Byl by to nesporný úspěch, konkurence je veliká," uvádí Krupička. Oproti špičkovým týmům, Švédska, Itálie či Francie, které startují výhradně na továrních motocyklech, má v českém týmu tuto výhodu jediný závodník. Endurový mistr světa Roman Michalík sedlá motocykl TM. "Dá se říct, že ostatní naši reprezentanti jsou napůl soukromí jezdci."

Zdolávat podobné úseky budou na trati letošní Šestidenní její účastníci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze