Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triumf Schwarze sledovalo 80 000 diváků

7 2000
W A I D H O F E N / T H A Y A - Škoda Octavia WRC Evo II, pilotovaná tovární posádkou Armin Schwarz - Manfred Hiemer, zvítězila na rakouské Semperit rallye, podniku mistrovství Evropy v automobilových soutěžích. Schwarz vedl od začátku soutěže, když během rallye vyhrál 13 z 18 rychlostních zkoušek o celkové délce 215 km. "Pro náš celý tým a značku Škoda je první místo velkým úspěchem," řekl Schwarz v cíli soutěže ve městě Waidhofen. Populární rallye sledovalo přímo na trati okolo osmdesáti tisíc fanoušků.

"Do Rakouska jsme přivezli vůz s nastavením podvozku pro Katalánskou rallye, a proto jsme první tři vložky hodně experimentovali, abychom nastavení podvozku octavie pro místní silnice dále upravili. V průběhu soutěže se nám vše dařilo podle plánu a já mohl jet dle svých představ. Pro mě tento výsledek znamená první vítězství od doby, co jsem přišel do týmu. Jsem také rád, že se nám podařilo úspěšně otestovat nový software motoru, který chceme nasadit na Britské rallye," prohlásil Schwarz.

Zatímco Schwarz se svým soupeřům postupně vzdaloval, za ním se odehrával velký boj o místa na stupních vítězů. Mörtl na peugeotu, Baumschlager na fordu a Wittmman na toyotě jeli od rána na plný plyn, což se jim na mazlavých vozovkách mnohdy nevyplatilo a  během dopoledne následovaly drobné jezdecké chyby. Na 11. RZ si Wittmann udělal stometrový výlet do pole mimo trať potom, co jeho corollu katapultoval šotolinový hrbol na vnější straně jedné táhlé zatáčky a ztratil přes 16 sekund. Zkušený Wittmann vše ustál a po technických problémech dvěstěšestky na 14. RZ, byl před poslední sekcí na 3. místě celkové klasifikace, tři sekundy za fordem Baumschlagera. Ten se vyrovnaným výkonem probojoval na průběžné druhé místo, avšak na vedoucího Schwarze ztrácel více než minutu a půl. Čtvrtý Kremer byl téměř dvě minuty za octavií.

Druhý Baumschlager ale dále chyboval, přidaly se technické problémy, agresivně jedoucí Wittmann zaútočil, a to rakouského veterána v konečném hodnocení vyneslo na druhé místo absolutně. Vyrovnaným výkonem na posledních třech testech se na třetí místo probojoval Kremer na subaru. Mörtl nakonce skončil čtvrtý, na pátém místě finišoval zlepšující se Hrdinka, také na subaru. O kvalitě soutěže svědčí skutečnost, že prvních devět míst v absolutním pořadí obsadily vozy specifikace World Rally Car.

ME FIA 2000:  Semperit Rallye 2000 -  koeficient 10 (pořadí po 18 rychlostních zkouškách)

1. Armin Schwarz (D) - Škoda Octavia WRC Evo II - 1hod:54min:03.2sek
2. Franz Wittmann (A) - Toyota Corolla WRC  +1min:42.3sek
3. Armin Kremer (D) - Subaru Impreza WRC +2:09.3
4. Achim Mörtl (A) - Peugeot 206 WRC +2:34.4
5. Tomáš Hrdinka (CZ) - Subaru Impreza WRC +2:51.1
6. Mundi Baumschlager (A) - Ford Focus WRC +2:55.8Najdete na iDNES.czmobilní verze