Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trinerovi neunikl titul ani bez škodovky

1 2000
P l z e ň - Ačkoliv si jezdec plzeňského týmu Roto Motorsport Emil Triner až do poloviny Rallyesprintu Kopná zvykal na jízdu s vozem Mitsubishi Lancer EVO 5 skupiny N, přesto dovedl vůz do cíle na třetím místě absolutní klasifikace posledního dílu mistrovství republiky v rallyesprintu. Patří mu tak premiérový titul české šampiona v jednodenních automobilových soutěžích. Pro Trinera, který v minulosti hájil barvy továrního týmu Škoda Motorsport a startoval převážně se škodováckými speciály kategorie Kit Car či World Rally Car, byl nezvyklý především menší počet koní v motoru mitsubishi. S ním startoval poprvé.

"Auto akcelerovalo mnohem pomaleji než třeba Nissan Pulsar GTI-R, se kterým jsem absolvoval všechny předchozí letošní starty. Zvykl jsem si na to až tak v polovině soutěže. Naproti tomu vůz excelentně zvládl šotolinové úseky, na kterých jsem byl rychlejší než vítěz Tomáš Vojtěch. Podvozek lanceru mě kvalitou překvapil," uvedl Emil Triner.

Titul v premiérovém ročníku šampionátu ve sprintrallye měl Triner na dosah už po předposledním díle mistrovského seriálu ve Vsetíně. Celkové prvenství mu zaručovalo nejhůře třinácté místo v závěrečném podniku. "Jel jsem mnohem pomaleji než jindy. Titul byl pro mě prvořadý. Spravil mně náladu po nepříliš vydařené sezoně v klasických dvoudenních rallye. Sprinty jsem na začátku roku bral jen jako testování před starty ve dvoudenních soutěžích. Ovšem když se mně v polovině sezony otevřela cesta k vítězství, tak jsem tomu podřídil další starty. Mám z prvenství nefalšovanou radost," řekl jezdec.

Ten tak získal pro plzeňskou stáj po čtyřech letech další titul českého šampiona. Předtím se to podařilo Marcelu Tučkovi v roce 1996, kdy si připsal dva primáty současně. Rallyesprint Kopná uzavřel tuzemskou mistrovskou automobilovou sezonu. Na posádky čeká už jen prosincový Pražský Rallyesprint, ve kterém nepůjde o body, ale o sportovní prestiž. Triner stejně jako jiní piloti v těchto dnech jedná o dalším sportovním roce.

"Jsem rád, že jsem letos našel angažmá v Plzni. Jinak bych po odchodu z mladoboleslavského týmu asi seděl doma a soutěže bych sledoval jako divák. O dalším působení jednám s šéfem týmu Petrem Svobodou. Ovšem možností je více. Jasno budu mít až za pár týdnů," doplnil Triner.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze