Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triner bere Akumu jako generálku

30 2000
Č e s k á L í p a - Bývalý člen továrního týmu Škoda Motorsport, příbramský pilot Emil Triner, považuje dnešní českolipský rallyesprint za generální zkoušku před dalším podnikem domácího šampionátu v automobilových soutěžích Rallye Bohemia. Podle Trinera, loňského účastníka mistrovství světa, je totiž trať Rallye Akuma velmi podobná další mistrovské soutěži, na níž bude se spolujezdcem Milošem Hůlkou obhajovat vítězství.

"Letošní trať mezi Libercem a Českou Lípou má v mnohém stejnou charakteristiku, jakou budou mít za dva týdny rychlostní zkoušky při Bohemia Rallye," uvedl Emil Triner, který je jedním z dvojice jezdců s druhou nejvyšší světovou prioritou B startujících o víkendu na Rallye Akuma, a pokračoval: "Narozdíl od předchozích rallyesprintů v Pačejově a Vyškově jsou zde ve velké míře úzké silnice s množstvím zatáček, do kterých se dívám přes boční okno. A to mám rád. Navíc budeme mít opět velmi kvalitní soupeře."

Vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství v rallyesprintu si před startem Rallye Akuma nedává konkrétní cíl. "Podobné úvahy nedělám, sprinty jsou velmi záludné. Stačí jedna malá chybička nebo defekt pneumatiky a je po nadějích na přední příčky. Na tak krátké trati se i malé zaváhání už nedá dohnat, jelikož mají rychlostní zkoušky jen něco málo přes šedesát kilometrů," řekl Triner a dodal, že se jeho tým bude soustředit především na doladění třistakoňového extovárního speciálu Nissan Pulsar.

"Ve Vyškově jsem jel poprvé s pneumatikami Pirelli a už u nich zůstanu, protože se osvědčily. Budeme dále pracovat na podvozku, ladit pružiny a tlumiče," prozradil jeden z favoritů Rallye Akuma 2000 Emil Triner.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze