Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Třicítka? To je ideální věk, libuje si Ospalý

20 2006
Brno - Do vody, zpět na břeh a zase do vody. Tohle všechno čtyřikrát. Nezvyklou plaveckou část na čtyři okruhy bude mít dnešní triatlonový závod českého poháru Ekol Superprestige na Brněnské přehradě. Mezi jinými se v něm letos poprvé představí i nejlepší český triatlonista Filip Ospalý.

"Už se moc těším, snad se postavím na bednu," přeje si závodník domácího Ekol teamu a čerstvý třicátník.

Co pro triatlonistu znamená překročení třicítky? Není už starý?
To v žádném případě! Já naopak doufám, že je to ideální věk. Mám už něco za sebou, spoustu zkušeností, ale pořád dost sil. Už před pěti lety jsem tvrdil, že ve třiceti přijde můj vrchol. Teď to jen zbývá potvrdit (smích). Letos se mi taky zatím všechno daří.

Ale v Brně se na start triatlonu postavíte letos teprve poprvé.
To ano, ale už mám za sebou dva duatlony, oba vítězné, a nějaké běžecké poháry. Doteď převládal trénink.

Kam všude jste se během něj vydal?
Moc toho nebylo, jen jedno soustředění na Kanárských ostrovech. Mně to stačí, i když někdo si myslí, že je to málo. Zvlášť, když byla tak dlouhá zima.

Ta vám ale musela notně komplikovat trénink.
Příjemné to nebylo, ale trénink jsem si uzpůsobil. Plaval jsem v bazénu, s během to bylo horší, ale mohl jsem využívat atletický tunel na Kamenném vrchu. A zbylé potřebné partie jsem zatěžoval v posilovně.

Takovou přípravu většina sportovců nemiluje, už se těšíte na závody?
Určitě ano. I když nepatřím mezi ty, kteří hrubou přípravu vyloženě nemají rádi a nemohou ji vydržet. Já potřebuji cítit i pořádný trénink. Ale na závodění se taky těším, i když formu ladím až na konec června, kdy je ve Francii mistrovství Evropy.

Jak důležitý tedy pro vás bude závod v Brně?
Určitě hodně, hlavně z hlediska sponzorů. Budou nás chtít vidět s Martinem Krňávkem (Ospalého týmový kolega – pozn. aut.) na stupních vítězů. Snad se to tak povede a Martin bude skutečně můj jediný soupeř.

Vraťme se k mistrovství Evropy. Už jste ho dřív vyhrál, nyní byste podle svých slov měl být na vrcholu sil. Na jaký výsledek si tedy troufáte?
To se uvidí. Ale trať i termín jsou pro mě příjemné, snad takový bude i průběh. Rád bych se vrátil na bednu, kde jsem stál mezi lety 2001 až 2003.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze