Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonová trať na OH je náročná

27 2003
Atény - Do výsledku by se na olympiádě v Aténách měly triatlonistům zasadním způsobem promítnout zejména výkony v cyklistické části závodu, neboť ta je hodně náročná. Triatlonisté si vyzkoušeli trať, na ktéré budou příští rok v srpnu bojovat o medaile. "Pořadatelé to zvládli," řekl Jiří Jelínek, koordinátor české reprezentace.

"Hlavní zásluhu na dobře připravené trati má však Maďar Markus Gergely, člen exekutivy Mezinárodní triatlonové unie, který se stal garantem federace pro olympijský závod. Závod organizovali prakticky na klíč angličtí pořadatelé."
 
Závod se měl uskutečnit už dříve, ale v předcházejících dvou letech jej pořadatelé odvolali.

Plave se v moři, jehož teplota byla 23 stupňů Celsia. Jinak teplota vzduchu byla kolem 26 až 28 stupňů, ale v době olympijského závodu to bude kolem čtyřicítky.

"Na kole se jede pět osmikilometrových okruhů. V každém jsou dvě prudká stoupání s převýšením 200 metrů, dá se to porovnat s výjezdem v Divadelní ulici v Karlových Varech, ale jede se po asfaltovém povrchu," nasbíral poznatky Jelínek.
 
Podle něj bude právě cyklistická část závodu rozhodující. Závěrečný běh absolvují startující na okruhu dlouhém 3,3 kilometru po zcela novém asfaltu podél moře bez možnosti ukrýt se alespoň na chvíli ve stínu.

"I v sobotu vládly individuality, ale nakonec se tentokrát vše sjelo," pokračoval Jelínek, který si myslí, že Renatě Berkové, která skončila dvanáctá, olympijská trať vysloveně vyhovuje. "V kopcích jezdila velmi dobře, každý ze závodníků jede za svoje. Jediným nedostatek snad bylo, že řečtí pomocníci pořadatelů kouřili v depu, ale při olympijském závodě to prý bude zakázáno," řekl Jelínek.
 
Druhý český zástupce Jan Řehula slušně zaplaval, na kole jezdil aktivně, ale nakonec obsadil 27. místo se ztrátou pěti minut na vítězného Dána Rasmuse Henninga.

"Nezachytil únik skupiny, která potom bojovala o stupně vítězů. Evidentně ještě
nemá formu, jakou by chtěl mít v létě. Věřím ale, že se na olympijské hry dostane, i když musí trochu zapracovat na dietním programu," naznačil Jelínek, že bronzový olympijský medailista ze Sydney má trochu nadváhu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze