Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Triatlonisty ničila extrémní cyklistická trať

5 2006
Liberec - Extrémně náročná cyklistická trať rozbila startovní pole Libereckého terénního triatlonu, který se uskutečnil v okolí přehrady. Závod (750 m plavání - 25 km horské kolo - 7 km běh) byl posledním podnikem pohárového seriálu Xterra Czech Tour 2006. Jako první proběhli cílem Petr Novák z X-Teamu BaNo Karlovy Vary a Šárka Grabmüllerová z týmu BaH České Budějovice.

O vítězích série už však bylo rozhodnuto předem. Nejlepšími v celkovém pořadí se stali Jan Kubíček z KOMA Racing Teamu, který už rok žije a trénuje v Liberci, a Ivana Loubková z Cyklorenovy Cvikov.
 
Oba se libereckého závodu zúčastnili, ale moc se jim nepovedl. Kubíček doběhl s velkou ztrátou třetí, Loubková pro defekt na kole nedokončila. "Přetrhla jsem řetěz, vyvinula jsem asi moc velkou sílu," říkala s úsměvem Loubková, jež zvítězila v seriálu před svou sestrou Kateřinou. "Ale zase tak neobvyklý defekt to není, protože jsem nebyla jediná, které se to na zdejší těžké trati stalo."

Novák měl před druhým Františkem Žilákem z Rock Machine po plavání náskok, který sice po cyklistické části ztratil, ale v běhu rozhodl o svém triumfu. Ten ho v celkovém hodnocení vynesl na druhou příčku.

"Cyklistická trať byla hlavně technicky náročná. Čekal jsem, že mě Franta Žilák dojede, protože je lepší cyklista. Ale stalo se to až těsně před koncem posledního pátého okruhu a v běhu pak nebyl problém, věřil jsem si," popsal Petr Novák.

Teplota vody v přehradě byla pouhých 14 stupňů, ale pro Nováka to nebyl problém. "Bylo to v pohodě. Na začátku sezony jsme plavali v moři a to mělo stejnou teplotu. A těch 750 metrů je krátkých na to, aby člověk zmrznul."

"Petra Nováka jsem na kole dojel moc pozdě. Plánoval jsem si, že ho dotáhnu už tak ve druhém okruhu, ale sedlo mu to," uznal Žilák z Teplic nad Metují. "Vybíhali jsme pak téměř společně a mně bylo jasné, že mi uteče. A to potvrdil už během dvou set metrů. Za mnou pak byla velká díra. Ta náročná cyklistická část rozhodla o hrozných mezerách."

To dobře poznal i Jan Kubíček, podle kterého byla trať pro horské kolo v Liberci nejtěžší v celém seriálu. "Byl to fakt extrém, až mi to vyrazilo dech. Typické cross-country, to většinou jinde není. Jel jsem pátý závod v pěti víkendech, takže už se ozývala únava. Ale to není výmluva, kluci jeli velice dobře. Třetí místo beru," tvrdil liberecký Kubíček, jenž na vítěze ztratil téměř 11 minut.

Liberecký terénní triatlon - muži: 1. Novák (X-Team BaNo) 1:57:48,8, 2. Žilák (Rock Machine) -50,1, 3. Kubíček (KOMA Racing Team) -10:48,0, 4. Hertl (Kompara TT) -12:09,0, 5. Jiskra (X-Team BaNo) -15:30,3, 6. Pospíchal (Ekol Team) -18:01,7.
Ženy: 1. Grabmüllerová (BaH) 2:38:18,7, 2. Boušková (Znouzectnost) -39:56,9, 3. Miláčková (Luto Team) -43:14,7.
Konečné pořadí Xterra Czech Tour 2006 - muži: 1. Kubíček 562 b., 2. Novák 511, 3. Jiránek (Ironman Sudoměř Team) 506, 4. Žilák 462, 5. Zadák (Tri LAMY Brno) 318, 6. Jindra (Cyklorenova Cvikov) 278.
Ženy: 1. I. Loubková 580, 2. K. Loubková (Cyklorenova Cvikov) 524, 3. Grabmüllerová 458. 

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze