Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonistka dorazila do cíle první

31 2000
Carlsbad Triathlon, pátý díl Evropského poháru, vyhrál Štěpán Chroustovský, absolutní prvenství však při handicapovém startu patřilo Nicole Spirigové ze Švýcarska. Ženy skočily do vody o 15:54 minuty dříve než muži (rozdíl určily výkony nejlepšího muže a ženy z loňského ročníku), ale Spirigová byla v cíli o 1:24 minuty dřív než Chroustovský. Vedle 2000 eur pro vítězku tak dostala navíc prémii v poloviční výši. "Počasí sice bylo špatné, ale když má člověk formu a je rychlý, tak mu to moc nevadí," řekla Spirigová, která uspěla i přesto, že tři zatáčky před cílem cyklistické části spadla a sedřela si levou nohu. "Byla to moje chyba, nebyla jsem pozorná, ale při běhu jsem na bolest úplně zapomněla." Chroustovský vylezl z vody až jedenadvacátý. Na kole vedli Docherty z Nového Zélandu, Matula a Bartoš, ale náročný okruh s příkrým stoupáním, které jezdce prověřilo sedmkrát, pořadím zamíchal. Docherty soupeřům ujel a na začátku běžecké části měl náskok 40 vteřin před Matulou, Milichovský a dotahující Chroustovský měli odstup minutu a půl. Chroustovský, který se dosud prosazoval spíš při duatlonech, je však vynikajícím běžcem. Každým krokem snižoval odstup a do závěrečného okruhu již vběhl druhý s minimální ztrátou za Dochertym. Ve stoupání k hotelu Bristol jej dostihl a pak už běžel vstříc svému největšímu triatlonovému úspěchu. Druhé místo uhájil Docherty, před Matulu se dostal v závěru Milichovský. "Bylo to hrozně těžké. V plavání mě někdo kopl do hlavy, kolo jsem odjel ve skupině a vyšetřil síly na běh," pochvaloval si vítěz. "Dochertyho jsem dostihl krátce po vběhnutí do třetího kola a v kopci nebyl problém jej setřást."

Muži: 1. Choustovský 2:06:00, 2. Docherty (N. Zél.) -30, 3. Milichovský -47, 4. Matula -55, 5. Le Floch (Fr.) -1:14... 8. Petr -3:02.

Ženy: 1. Spirigová (Švýc.) 2:18:30, 2. Emmerová (Angl.) - 3:29, 3. Estedtová (Něm.) -4:48, 4. Salamonová (Fr.) -5:24, 5. Anisimová (Rus.) -6:20... 12. Zelenková -13:46, 13. Michaličková -16:30.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze