Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonisté vyplavou pod Karlovým mostem

15 2003
Praha - O deset tisíc dolarů, v přepočtu téměř tři sta tisíc korun - největší letošní sumu v Česku - se utkají triatlonisté v sobotní Velké ceně Pražské energetiky - domácím šampionátu a Světovému poháru na olympijských tratích (1,5-40-10) v historickém centru metropole. "Odpovědnostní smlouva na závod se světovou federací činí devadesát milionů korun," přibližuje hodnotu závodu ředitel Martin Dvořák.

Plave se ve Vltavě pod Karlovým mostem, cyklistické okruhy vedou z náplavky Na Františku přes Těšnov a Pařížskou, běhá se na Staroměstském náměstí.

"Fantastické, kde dokážete mít závod," rozplýval se Michael Machacka, technický delegát Mezinárodní triatlonové unie.

"Kdybych to navrhl doma v Curychu, hned by mě zavřeli do blázince." Na startu se objeví čtyři muži a jedna žena z elitní dvacítky světového žebříčku: Kazachstánec Gaag, Shane Reed z Nového Zélandu a domácí trojka Krňávek, Ospalý a Radová.

Vedle nich Cunningham z Austrálie, německý triatlonista Ralaert patřící do evropské elity, Zemcev, ukrajinský vítěz Ironmana, nebo Britka Forresterová.

"Bude rekordní účast, další zájemce jsme už museli odmítat," dodává druhý z hlavních organizátorů, Jaroslav Vašíček. České tituly obhajují Ospalý a Radová z Olympu.

"Těším se do Prahy," hlásí Brňan Filip Ospalý, který tu vyhrál pětkrát v řadě. "Jen kdyby bylo menší vedro..." Podle něho je největším favoritem jeho týmový druh Martin Krňávek. "Má formu, bude těžké ho porazit. Spolupráce? Uvidíme podle vývoje závodu."

Voda v řece, která loni přinesla povodeň, je až nečekaně čistá a studená. "Vypouštějí se spodem Slapy," vysvětluje Dvořák. Poprvé v tuzemsku se na triatlonu využijí čipy pro měření časů - stejná technologie byla v provozu na olympiádě v Atlantě.

Doprovodný program na Staroměstském náměstí zpestří autogramiáda slávistických hokejistů Beránka a Supa s mistrovským pohárem a dále vystavený vůz domácího šampiona v rallyecrossu Daniela Běhálka.

Program sobotní VC PRE:
14.00 start muži, 14.03 start ženy (pod Karlovým mostem), 15.45 cíl (Staroměstské nám.)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze