Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonista Bureš: Jsem nevinný!

4 2003
Plzeň - Těžké dny prožívá plzeňský triatlonista Petr Bureš. Po srpnovém závodě Českého poháru v Táboře, který vyhrál, byl pozitivně testován na anabolický hormon norandrosteron. Nyní čeká, jak dopadne vzorek B. "Dokud není znám výsledek druhého testu, je Bureš nevinný. Až i ten bude pozitivní, můžeme se bavit o možném trestu," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu triatlonu Jaroslav Pomp.

Bureš se hájí otevřeným dopisem na internetových stránkách svazu.

"Touto cestou bych se chtěl omluvit všem sportovcům, kteří byli mojí neúmyslnou dopingovou pomocí znevýhodněni v závodě, kterého jsem se účastnil. Myslím, že každý si může udělat svůj názor na danou věc, ale já prohlašuji, že jsem si vědomě žádný zakázaný prostředek nevzal," uvádí ve svém prohlášení.

Jak se tedy norandrosteron v jeho těle ocitl? "Dokáži odpovědět pouze svojí hypotézou. Tedy, že se daná látka do mého těla dostala z nějakého legálního preparátu, který bohužel obsahoval i zakázanou látku, která nebyla uvedena na etiketě," píše Bureš.

Doufá, že B vzorek bude negativní.

LPevně v to věřím. Sám před sebou mám čisté svědomí." Norandrosteron je metabolit nandrolonu, podporuje tvorbu svalů a rychlejší regeneraci. V malém množství ho přirozeně vytváří lidské tělo. Nedávno na něj byl pozitivně testován libyjský fotbalista Saíd Kaddáfí, který tak skončil v italské Perugii.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze