Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonem hýbá změna koordinátora

15 2000
P r a h a - Revizní komise triatlonového svazu bude v pondělí projednávat rozhodnutí výkonného výboru, který ve výběrovém řízení na místě koordinátora reprezentace koncem listopadu nahradil Martina Dvořáka Jiřím Jelínkem. "Revizní komise je nezávislý orgán a shledá-li, že nebylo vše v pořádku, může se k tomu samozřejmě vyjádřit," konstatoval sekretář svazu Václav Marek. "Ovšem nepředpokládám, že by to něco na rozhodnutí zvolit do funkce Jelínka změnilo, protože to je plně v kompetenci výkonného výboru," dodal.

Při změně na místě šéfa reprezentančního týmu údajně nebyla dodržena vyhlášená pravidla a požadavky kladené na účastníky řízení, takže vítěz například nevlastní ani druhou  trenérskou třídu. "Žádný z kandidátů nesplňoval kritéria bezezbytku," řekl hned po vobě Marek, který však není členem výkonného výboru.

"Zatím nemohu nic říci, protože vedení svazu seznámím s naším vyjádřením k případu v pondělí ," dodal předseda revizní komise Karel Charvát.

Jelínka, trenéra Renaty Berkové z Brna, podpořili převážně moravští reprezentanti, zatímco česká část podporuje Dvořáka. Triatlon rozdělil tento problém na dvě čáasti. "Nevím kolik lidí mi volalo, ale reakce vidím tak padesát na padesát," zamýšlí se sekretář svazu. Ten také dodal, že jediný kdo by mohl rozhodnutí výkonného výboru změnit je valná hromada. "Je to řídící orgán, který se sejde 23. března a v jeho kompetenci to je," uznal Marek, ale dodal, že tento vývoj ani inicializaci předčasné valné hromady nepředpokládá.

Předseda svazu Pavel Kořán se k případu vyjádřil prostřednictvím tiskového mluvčího Tomáše Nohejla: "Je to vyřizování osobních záležitostí v obludných rozměrech." Nohejl také potvrdil, že výkonný výbor i rada trvají na svém rozhodnutí, bez ohledu na vyjádření revizní komise.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze