Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlon se stal terčem podvodu

14 2003
Praha - Terčem kruté mystifikace hraničící s podvodem se stali organizátoři karlovarského triatlonu. Dokumenty o tom, že jim byl pro rok 2004 přidělen Světový pohár, byly zfalšovány. Ředitel Mezinárodní triatlonové unie pro Evropu Michel Gignoux oznámil, že žádný takový dokument nepodepsal.

Před jedenácti dny pořadatelé oznámili, že byl jejich závod poprvé v historii zařazen do kalendáře Světového poháru. Jejich radost však byla předčasná.

"Ani jeden z dokumentů jsem nepodepsal, stejně tak Loreen (Barnettová, výkonná ředitelka ITU). Někdo hraje nebezpečnou hru a budeme po něm pátrat," uvedl Michel Gignoux poté, co mu pořadatelé předložili dokumenty, na jejichž základě v dobré víře zveřejnili tiskovou zprávu o přidělení Světového poháru.

Prezident závodu s názvem Carlsbad Triathlon Martin Plecitý podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin podvodu a žalobu na náhradu škody a pro poškození dobrého jména.

Svého právního poradce zapojila do vyšetřování také ITU.  Podvodník zašel podle pořadatelů tak daleko, že kromě zfalšování řady dokumentů zorganizoval i telefonickou konferenci, při níž se jeho spolupachatelka vydávala za Loreen Barnettovou.

Plecitý se domnívá, že vzhledem k počtu zfalšovaných dokumentů a délce doby, během níž byli karlovarští pořadatelé soustavně mystifikováni, je zřejmé, že šlo o sofistikovanou podvodnou hru.

Jejím cílem bylo pravděpodobně zdiskreditovat pořadatele Carlsbad Triathlonu a ohrozit nejen pořádání tohoto závodu, ale i dlouhodobě budované korektní vztahy s partnery.

"Jsme šokováni a zdrceni, naše desetiletá práce je díky podvodu zmařena," uvedl Plecitý a vyjádřil víru, že policejní vyšetřování celý podvod rozkryje. Zároveň se za pořadatele omluvil všem, které uvedli v omyl svým prohlášením o přidělení Světového poháru.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze