Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Byl to vydařený závod, říká znovu „bramborová“ triatlonistka Frintová

Vendula Frintová na trati závodu mistrovství světa v japonské Jokohamě. | foto: Tommy Zaferes

22 2017
Náchodská triatlonistka Vendula Frintová obsadila na letošním mistrovství Evropy, které proběhlo v rakouském Kitzbühelu, čtvrté místo těsně za medailí. Zklamaná z toho nepopulárního umístění ale nebyla.

Další brambory. Už třetí z mistrovství Evropy v řadě přivezla současná nejlepší česká triatlonistka Vendula Frintová. Tentokrát z rakouského Kitzbühelu, kde jí k medaili scházelo deset vteřin.

„Z mého pohledu to byl hodně vydařený závod. Třeba loni, když jsem možnost bojovat o medaili ztratila až na posledním kilometru, mě to mrzelo mnohem víc,“ řekla Frintová.

Závod v městě známém především díky lyžování probíhal v podmínkách, které Frintové příliš nesvědčí, bylo chladno a s tím spojená studená voda. Náchodská triatlonistka si tak vzpomněla na mistrovství Evropy z roku 2014, kdy za obdobných podmínek musela kvůli podchlazení závod vzdát.

„Z chladného počasí jsem vůbec radost neměla. Každý, kdo sleduje triatlon, ví, že kdyby se závod konal dříve, kdy bylo kolem 35 stupňů, vypadal by úplně jinak,“ uvedla Frintová.

Další problém přišel po nevydařeném plavání v depu. Tam totiž Frintová uklouzla a upadla, což ji stálo nějaký čas. V cyklistické části se držela v druhém balíku, ale do běhu šla už v první desítce.

Nakonec po dobrém výkonu v běhu vybojovala třetí „bramborovou“ medaili ze šampionátu v řadě. „Byla jsem ráda, že jsme poměrně dlouho běžely ve velké skupině. Bohužel těch deset vteřin v cílové rovince na medaili chybělo. Čtvrtou příčku jsem však vybojovala až ve sprintu, z té naší skupiny jsem dopadla nejlépe. To mě hodně těší, protože jsem mohla být klidně i osmá,“ neskrývala se čtvrtým místem spokojenost královna českého triatlonu.

Týden před evropským šampionátem nedokončila závod světového poháru na Sardinii, který kvůli nedostatku regenerace a vyčerpání vzdala. Jinak je Frintová se svými výsledky v letošní sezoně světové série, kde se umisťuje kolem desátého místa, spokojena. „Z mé strany spokojenost panuje, i když jsem na podzim měla vyšší cíle. Bohužel v zimě jsem prodělala mononukleózu a tím se vše trochu pozastavilo. Nemohla jsem trénovat, jak bych chtěla. Na to, v jakém jsem byla stavu, jsou výsledky hodně kvalitní,“ dodala Frintová.

Tu hned o tomto víkendu čeká další mistrovství Evropy, ale tentokrát ve sprint triatlonu, tedy na polovičních tratích než je klasický olympijský závod.

„Účast je možná i vkladem do budoucna. Poté co byly schváleny štafety jako další závod na olympijských hrách v Tokiu, bude se v létě projednávat, zda triatlon na olympijských distancích vůbec zůstane, nebo se zkrátí na distance právě sprint triatlonu, aby byl pro diváky více atraktivní,“ uzavřela rozhovor triatlonistka z Náchoda.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze