Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlon má staronové mistry

19 2000
P o d ě b r a d y - Nikdo neměl na favority při nedělním mistrovství republiky v krátkém triatlonu v Poděbradech. Při neúčasti Jana Řehuly, který trénuje ve Švýcarsku a v přípravě na olympiádu patrně vynechá i mistrovství Evropy, kralovali v pořadí Krňávek, Ospalý a Matula. Mezi ženami neměla se soupeřkami příliš práce Renata Berková, která si v případě úspěchu na červencovém evropském šampionátu může ještě vybojovat start v Sydney. Olympijské nominaci tří mužů, z níž by jen zdravotní potíže mohly vyřadit Řehulu, asi hodně napověděl i výsledek šampionátu.

Po plavání se na špici vytvořila desetičlenná skupina se všemi favority, zatímco černý kůň závodu, Štěpán Chroustovský, loni vítěz poděbradského závodu a druhý v Liberci při mistrovství republiky, doplatil na horší plavání a ani skvělý běh mu nepomohl výš, než na osmé místo.

"Doplaval jsem ve druhé skupině se ztrátou něco přes minutu, ale při výběhu s kolem z depa jsem udělal hroznou chybu - zakopl, upadl a ztratil padesát metrů. Ztrátu už jsem nestáhl a jel tak až ve třetí skupině. Ztráta narůstala, chtěl jsem to zabalit, ale nakonec jsem závod dokončil i když jsem vybíhal jako dvacátý," vysvětloval.

Kolo, jak všichni na rovinaté, ale hodně technické trati, předpokládali, nic nerozhodlo. I když právě v něm možná vydali na špici vedoucí skupinky víc sil, než by si přáli, Ospalý s Matulou a ty jim scházely v běhu. Tam naopak nastoupil Krňávek, který se na kole spíš vezl, a nechal zapomenout na polemiku o stavu svého zraněného kolena. Zhruba do ploviny běhu se tahal o vítězství s Ospalým, ale pak už si šel neochvějně pro titul.

Triumf brněnského Kepák teamu, který měl mezi prvními pěti muži v cíli čtyři závodníky, podtrhla triumfem v závodě žen Berková. "Na kole mi holky v prvním okruhu málem ujely," vzpomínala jak zuby nehty držela kontakt s vedoucí čtveřicí, kterou se zřejmým respektem k technické trati stále sledovala s odstupem zhruba pěti metrů. "Ale zapnula jsem a udržela se jich," konstatovala. Pak už následoval jen její úprk za obhajobou titulu, v němž jí nedokázala žádná ze soupeřek zkřížit cestu.

První dva muži a první dvě ženy si vybojovaly nominaci na mistrovství Evropy ve švýcarském Steinu, další čtyři muže a dvě ženy určí svaz.

Výsledky (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh) - muži: 1. Krňávek 1:50:15 h., 2. Ospalý (oba Kepák) -0,31 vt., 3. Matula (Deníky Bohemia) -47, 4. Daněk -1:16, 5. Milichovský (oba Kepák) -1:33, 6. Orlický (Labe Tri Club) -1:37, 7. Šmíd (TT Sport Stupno) -1:55, 8. Chroustovský (Diana Praha) -2:07, 9. Kulman (TT Team Kovosvit) -2:12, 10. Brynda (Labe Tri Club) -2:51, 11. Kořan (Dukla Praha) -2:57, 12. Brna (Labe Tri Club) -3:16, 13. Bartoš (Čs. spořitelna Sokol SEF) -3:21, 14. Gattringer (TT Team Kovosvit) -3:30, 15. Klíma (Kepák) -3:43.

Ženy: 1. Berková (Kepák) 2:02:28 h., 2. Radová (TT Team Kovosvit) -2:35, 3. Zelenková (TT Centrum Praha) -4:06, 4. Šupinová (Pilkington) -5:46, 5. Nováková (Diana Praha) -8:10, 6. Jiroušková (Tufo Titan Zlín) 2:11:51, 7. Loubková (Plington) -13:24, 8. Hanušová (Háje) -14:11, 9. Bejstová (Merida Timex) -14:24, 10. Černá (Lyž. a TK Š Plzeň) -17:19.

Junioři: 1. Daněk, 2. Kořan, 3. Brna, 4. Klíma.

Juniorky: 1. Radová, 2. Šupinová, 3. Jiroušková.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze