Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skvělý běh, těsný finiš ale Kubíčka připravil o čtvrté místo

Jan Kubíček | foto: archiv Jana Kubíčka

19 2015
Triatlonista Jan Kubíček se měří hlavně se světovou špičkou. Na domácím závodě v Ostrově našel přemožitele mezi českými soupeři, na Světovém poháru v Prachaticích měl zase proti sobě výzvu jako hrom.

Konkurence veliká, Jan Kubíček se společně s dalšími domácími závodníky popasovali s opravdu kvalitními soupeři. Na trať vyrazili v horkém počasí, které prachatický díl Světového poháru provázelo. Až extrémní podmínky prověřily triatlonisty na úsecích plavání, jízdy na kole a běhu. „Tropické teploty a obrovsky těžká trať pro mě ze závodu udělaly velikou výzvu, kterou jsem chtěl zdolat,“ ohlíží se Jan Kubíček.

Xterra Prachatice

Nejlepší muži
1. B. Allen (Aus.) 2:40:19
2. R. Serrano (Šp.) 2:44:27
3. J. Pyott (Švýc.) 2:45:02
4. M.Szymoniuk (Rak.) 2:46:08
5. J. Kubíček (ČR) 2:46:10
6. T. Kubek (SR) 2:46:21
7. L. Truhlář (ČR) 2:47:17
8. P. Andrejev (Rus.) 2:47:44

Pořadatelé navíc připravili trať náročnosti vyjádřené číslem deset na stupnici do desíti. I vítěz závodu trasu od startu do cíle označil za extrémní a nesmírně obtížnou. „Prudká stoupání, skalnaté sjezdy, navíc česká specialita: kostky,“ říkal s úsměvem Australan Ben Allen. Jeho bitva se španělským triatlonistou Serranou ozdobila celý závod. Od prvního úseku se měřili zrovna tihle dva. Přestože Allen z rybníka vyběhl na břeh první s náskokem, během úseku na kole se rozhodl spolupracovat.

„Na dvanáctém kilometru ale Roger přestal stíhat, a musel jsem se osamostatnit. Stoupání opravdu nebyla snadná a měl jsem co dělat,“ přiznal po vítězství. Prvenství už si ujít nenechal. Cílem proběhl v čase 2:40:19 jako první. Serrano ztratil více jak čtyři minuty. „Jsem velmi rád zpátky na evropském závodě. Moc jsem se těšil, Xterra už mi chyběla a měl jsem hlad po závodění,“ usmíval se Allen.

Jan Kubíček za nejlepším zaostal o necelých šest minut. Nejlepší z Čechů, přemožitel z Ostrova Truhlář doběhl o minutu později. „Solidní plavání a celkem dobrý běh,“ ohlíží se za závodem. Dopředu ho posunul běžecký úsek, kde se nejlepším časem prodral až na čtvrté místo.

„Jenže ztratil jsem ho v dramatickém finiši,“ mrzí Kubíčka. Dvě sekundy před chodovským triatlonistou doběhl Rakušan Szymoniuk. V první desítce měli čeští triatlonisté nejpočetnější zastoupení. Vedle Kubíčka s Truhlářem se do ní vešli ještě Holub s Franckem, kteří nejlepší desítku uzavírali. Mezi ženami si domácí Erbenová vedla nejlépe ze všech a vyhrála o 50 sekund.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze