Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Džalaj nenašel soka. Vsadil na cyklistiku na hranici svých možností

Karol Džalaj | foto: Jan Karásek, MAFRA

6 2016
Jeho finiš v Czechmanovi, největším triatlonovém závodě v republice, snímaly vedle televizní kamery také dva drony, které levitovaly poblíž cílové brány. Nic by se nestalo, kdyby pak přistály a na chvíli si „odpočinuly“ - za Slovákem Karolem Džalajem totiž byla skoro čtyřminutová prodleva. A to i přesto, že šetřil silami - Czechmana pojal spíš jako zkoušku formy a nemínil se úplně „vydat“.

„Na tyhle závody jsem se těšil, chtěl jsem si v tomhle termínu dát nějakého polovičního ironmana (1,9 kilometru plavání, 90 na kole a 21 běhu),“ sdělil Džalaj, který soutěží za Duklu Banská Bystrica.

Šampion chválil pořadatele

Proč po třech letech znovu zvolil právě Czechmana na hrádeckém písníku? „Možností je dneska spousta, ale zdejší atmosféru mám rád, znám tu hodně lidí. Závody jsou dobře zorganizované, Tomáš Petr (hlavní pořadatel) tu odvedl kus práce,“ ocenil Džalaj. „Řada triatlonistů tu startuje každoročně, a kdyby to bylo možné, bylo by jich ještě víc, což je důkazem. Jsem rád, že jsem mohl přijet, a třešnička je, že jsem vyhrál,“ dodal.

Za Džalajem doběhl Michal Daněk z Ekol Elite TT, bronzovou příčku si přivlastnil Petr Minařík z Hisport Teamu. Jeden z hlavních favoritů, loni druhý Tomáš Mika z EasyGoRun, byl tentokrát osmý.

Z žen proťala pásku jako první Simona Křivánková z Rocktechnik Triatlon, celkově jedenadvacátá. Ještě do posledního kola přitom vybíhala až jako třetí, ale soupeřky - obhájkyni titulu Lenku Královou a také Pavlínu Švadlenkovou - „převálcovala“ stupňovaným tempem.

„Byly tam tři otočky, Pavlu jsem předhonila po první a Lenku na poslední třetí, měla tam nějaké problémy. Bylo to tak kilák, možná kilák a půl před cílem,“ líčila vítězka.

Oblačné, trochu větrné počasí s teplotami kolem 23°C jí vyhovovalo. „Neměla jsem žádnou krizi. Jela jsem si svoje tempo a pak se potvrdilo, že je to lepší varianta než se nechat nějak vyhecovat konkurencí,“ konstatovala Křivánková. Králová skončila s odstupem necelé minuty druhá, Švadlenková třetí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze