Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novým Czechmanem je Dvořák, z trůnu sesadil legendu Vabrouška

Momentka ze závodu Czechman 2015. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

8 2015
Vítězem 9. ročníku Czechman Triatlonu se stal Ladislav Dvořák z Ekol Teamu, před rokem druhý. Šampionkou mezi ženami je Lenka Králová z Etriatlon Teamu.

Už dlouho dopředu bylo zřejmé, že česká ikona mezi triatlonisty, Petr Vabroušek, loňský triumf nezopakuje. Při běhu se pohyboval ve druhé desítce startovního pole, kde také zůstal. Slovenský moderátor Vlado Baron proto s diváky u cíle nanečisto nacvičoval ovace pro někoho úplně jiného. „Čakáme na nášho víťaza, Laďu Dvořáka,“ hlásil do mikrofonu.

Za pár minut už bylo vidět zelenočerný dres nového Czechmana, který za hlučného skandování fandů a bušení do reklamních bannerů proťal pásku v čase 4:04:35,7 hodiny. Dvořákovu dominanci v letošním závodě podtrhl náskok víc než 2,5 minuty na druhého Tomáše Miku z Etriatlon Teamu. Bronz náleží Janu Majerovi z plzeňské Slávie.

Momentka ze závodu Czechman 2015.
Momentka ze závodu Czechman 2015.

„Jsem moc šťastný. Už minulý rok jsem nebyl od vítězství daleko, ale nakonec bral vavříny Petr Vabroušek. Tentokrát to klaplo a já jsem z tohohle prvenství při rekordním počtu startujících (589) doslova nadšený,“ uvedl Dvořák.

I v ženách došlo na nejvyšším stupínku k výměně. Obhájkyni Evu Potůčkovou z Hisport Teamu, ve finiši druhou, tentokrát pokořila rozdílem třídy Lenka Králová, jež na trati polovičního ironmana (1,9 kilometru plavání, 90 na kole a 21 běžeckých) dosáhla času 4:28:49,3 hodiny.

Třetí byla Slovenka Kristína Néč Lapinová, vítězka z roku 2011. Králová o dvě příčky vylepšila svoje loňské umístění. „Je to tam. Nějak tomu pořád ještě nemůžu uvěřit. V tomhle vedru první a ještě k tomu v osobáku... Chtěla jsem si to užít, a že to takhle vyjde, s tím jsem opravdu nepočítala. Bolelo to strašně, ale výsledek stojí za to,“ radovala se po závodě.

Nejlepší z domácích závodníků SK OMT Pardubice byli desátý Pavel Petrásek a čtrnáctý Jan Wainer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze