Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Noční déšť, kluzké pasáže na trati. Bou svůj výkon zlepšoval až k výhře

Trať mistrovství světa v Sokolově prověřila zkušené závodníky, kteří museli být na každém metru velmi pečliví. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

1 2015
Třetí závod mistrovství světa, třetí vítězství. Španělský jezdec Toni Bou kraluje probíhající sezoně trialu. Svou dominanci prezentoval také v Sokolově, kde koupaliště Michal hostilo světovou motoristickou akci poprvé. Březovský klub musel kvůli kapacitám opustit domovský areál.

Pořadatelé si zaslouží uznání. „Máme pro jezdce taková dvě malá překvapení, aby byli podmínky pro všechny stejné a nikdo nemohl říct, že má trať naježděnou,“ sliboval ještě před víkendem předseda svazu trialu a ředitel závodu Pavel Karkoš. Povedlo se. Nejlepším závodníkům světa přichystali skutečně náročnou trať plnou zrádných úseků a překážek, kde i velezkušení jezdci snadno sbírali trestné body.

„Opravdu bylo spoustu těžkých zón, na kterých nebylo snadné vyhnout se chybě. Trať byla velmi složitá,“ vyseknul poklonu vedoucí muž mistrovství světa Toni Bou. Navíc své sehrálo i počasí. Vlhko dodalo náročnosti na síle. „Některé pasáže hodně klouzaly,“ říkal po prvním závodním dnu Jaime Busto. I přes těžkou trať byl největším překvapením, přesněji řečeno jeho sobotní čtvrté místo. Mladý závodník prošel třemi koly velmi dobře, přestože typ trialu, jaký připravili v Sokolově, není zrovna jeho oblíbeným. „Moc mi nesedí, ale cítil jsem se dobře. Sbírám zkušenosti v každém závodě a moc jsem si ho užil.“

Japonec Takahisa Fujinami příliš spokojený nebyl. Ve třech kolech posbíral 76 bodů a vůbec se nevešel na stupně vítězů. „Rozhodně nejsem s výsledkem spokojený, mohl a chtěl jsem skončit výrazně lépe. Aspoň na čtvrtém místě,“ zlobil se.

Organizátoři se během víkendu mohli těšit přízně počasí. Cestu do areálu si tak našel vysoký počet diváků. „Místní region je i díky motorkám v Lokti zvyklý na motosport a má ho rád,“ myslí si Karkoš. Zdlouhavé přípravy se vyplatily. Organizační tým pracoval více než rok, světovou akci prožil se vším všudy.

„Déšť v noci na jezdce nachystal pěknou past, ale závody tak byly zajímavé a kluci i holky se s tím porvali výborně.“ I vítěz Toni Bou měl zpočátku problémy. Na jeho účet naskákalo nezvykle příliš bodů. Až postupem času svůj výkon dostal do úrovně vítěze a během soboty zapsal 47 bodů.

I světoví trialisté museli být velmi opatrní a na sokolovské trati dbát na každý detail. „Nebylo to vůbec snadné. O to víc jsem rád za své další vítězství v sezoně. Je totiž jasné, že nás čekají další závody a mohou být stejně těžké nebo ještě těžší, než byl ten v České republice,“ ulevil si Bou. Svůj náskok v čele mistrovství světa na Adama Ragu navýšil, přesto se soustředí na každý následující závod sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze