Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tři triumfy za 48 hodin. Královna sjezdovek Vonnová čaruje s čísly

11 2010
Vypadá to, že do Vancouveru vůbec nemá cenu jezdit. Jestli na olympijské sjezdovky dorazí Lindsey Vonnová se současnou formou, pak budou její soupeřky bojovat jen o to, na koho připadne druhé místo. Američanka dokázala během 48 víkendových hodin vyhrát tři závody Světového poháru.

Je obtížné hledat adjektiva pro hodnocení jejího počinu v rakouském Hausu. Úžasné? Těžko pochopitelné? To poslední bude asi nejvýstižnější - demotivující pro konkurenci!

Zvlášť proto, že americká závodnice pořád ještě závodí s bolavým levým zápěstím, které si poranila při pádu ve slalomu v Lienzi. Nárazy na branky ve slalomech ještě trpí, v rychlostních disciplínách, které ovládla o víkendu, jí bolístka nevadí.

"Už to není takový problém," souhlasí Alex Hoedelmoser, trenér amerického týmu. Navíc na léčbu před prvním olympijským startem má ještě víc než měsíc.

Pro hodnocení dvou víkendových triumfů ve sjezdu a taky v super-G by mohla postačit i trocha matematiky:

3: Tři triumfy ve třech dnech. Americkému lyžaři se nikdy v historii podobný kousek nepodařil. "Tohle mi dodává kopu sebevědomí," říká Vonnová. "Nemohlo to být lepší."

6: Žádný sjezdař se v této sezoně nedostal na stupně vítězů víc než třikrát. Lyžařka z Minnesoty má už nyní dvojnásobek prvních míst. "Od začátku sezony vím, že musím závodit mnohem agresivněji. Předvádím teď to nejlepší, co ve mně je," ujišťuje dvojnásobná vítězka Světového poháru.

13: Třináct let uplynulo od doby, kdy některá sjezdařka dokázala vyhrát tři závody Světového poháru za tři dny. Němka Katja Seizingerová se tak zapsala do historie v roce 1997.

28: Přesně tolik závodů na okruhu Světových pohárů dokázala dvojnásobná mistryně světa vyhrát. V amerických statistikách je druhá - první místo drží Bode Miller s 31 triumfy.

192: Náskok v průběžném hodnocení Světového poháru už se zdá nedostižný, Vonnová má nakročeno ke třetímu celkovému prvenství v řadě. Němka Maria Rieschová totiž ztrácí už skoro dvě stě bodů. "Nejsem neporazitelná, některé holky umějí jezdit stejně jako já," ví Vonnová. "To hlavní ale je, co předvedete v závodě."

A poslední číslo na závěr - 25. Přesně tolik Vonnové je. Takže si už sami spočítejte, jak dlouho ještě může na svazích řádit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze