Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Třetí ročník charitativní Pražské jamky vynesl téměř 150 tisíc korun

Jiří Macháček a Eva Chaloupková zahajují prvním odpalem charitativní Pražskou jamku | foto:  Antonín Krčmář

31 2009
"Pomozte lidem s větším handicapem, než máte vy!" Pod tímto heslem se v sobotu v prostorách Golf Clubu Praha v Motole uskutečnil již třetí ročník charitativního golfového projektu Pražská jamka.

Symbolickým prvním odpalem odstartovali třetí ročník Pražské jamky, charitativního golfového turnaje, její patron  Jiří Macháček a Eva Chaloupková, studentka oboru Tělesná a pracovní výchova zdravotně a tělesně postižených na FTVS, která je již 13 let upoutaná po úrazu na mechanický vozík.

Organizátorem akce je již tradičně Golf Club Praha. Celý výtěžek jde na podporu sportovního projektu Konta Bariéry - Sport bez bariér.

Peníze poputují na sportovní pomůcky

Celková částka, kterou se podařilo získat, činí 140.200 Kč. Finanční prostředky budou rozděleny mezi lidi se zdravotním handicapem, kteří se na Konto Bariéry obracejí s žádostí o podporu svých sportovních aktivit.

"Považujeme tyto aktivity za nesmírně důležité a víme také, že vše co je spojeno se sportováním handicapovaných – speciální sportovní vozíky, handbike, lyže pro handicapované (monoski), potřeby pro vodácké sporty, pro potápění a další pomůcky - je finančně velice náročné," vysvětluje ředitelka Konta Bariéry. Božena Jirků.

Pražská jamka

První ročník Pražské jamky se hrál v červnu 2007 a přispěl na charitu částkou 150 000 Kč. O rok později už vynesl 172.050 Kč. Dalšími 150 000 Kč přispěl Czech Fotball Team.

"Bohužel na tyto potřeby je stále nahlíženo jako na něco navíc, co handicapovaný člověk nepotřebuje ke svému základnímu životu, k základním potřebám. Na toto vybavení nepřispívají ani pojišťovny a většinou částečné příspěvky neposkytují ani městské úřady. Právě proto je každá  finanční pomoc tak velice důležitá." dodala Jirků.

Turnaj byl i v době finanční krize plně obsazen. Proč tomu tak je, objasňuje Josef Souček, marketingový ředitel Golf Clubu Praha. "Naším cílem je, aby turnaj byl přínosem pro všechny. Zaměřujeme se na jeho kvalitní průběh a efektivní využití získaných finančních prostředků. Což je  také důvod, proč již třetím rokem spolupracujeme s Kontem Bariéry a podporujeme projekt Sport bez bariér, který pomáhá lidem aktivně žít i na vozíku.“

Projekt Konta Bariéry, zaměřený speciálně na sportovní aktivity lidí se zdravotním postižením, byl založen v roce 2006. Od té doby byla mezi handicapované rozdělena částka 4 436 268 Kč

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze