Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trénink na florbalové MS? Být u moře, či se zavřít v kasárnách

Takhle slavili Finové před dvěma lety. Kam je vynese letošní příprava? | foto: www.wfc2008.cz

3 2010
Jedni si zaletěli na týden k moři do Egypta, druzí se skoro na dva týdny zavřeli v kasárnách. I tak se na světový šampionát ve florbale připravovaly dvě přední reprezentace.

Ta finská, která obhajuje zlato, před domácím turnajem vyrazila k moři. Sice tu trénovala, ale hlavním cílem bylo odpočinout si, i proto na hráče čekal třeba výlet k pyramidám.

"Bylo by dobré jet k moři, jenže pak bychom možná nevěděli, co na mistrovství světa dělat," říká kapitán českého týmu Milan Fridrich.

"Finové se na šampionát hodně připravovali, měli několik soustředění během týdne, a proto si teď mohli dovolit takový teambuilding. Navíc hodně z nich hraje ve Finsku florbal profesionálně či poloprofesionálně, takže na rozdíl od nás neměli problémy s dovolenou," tvrdí Fridrich.

A pak sám zavtipkuje: "Ale nezávidím jim, protože my jsme u vody byli taky." Tým se totiž minulý týden připravoval v Bystřici nad Pernštejnem, odkud si zajel na exkurzi do nedaleké vírské přehrady.

ms 2010: program a výsledky x historie

Sluníčko, moře a klídek? Nic z toho nezažívali v posledních dnech Švýcaři. Ti před odletem do Finska měli vojenský kemp.

"Ve Švýcarsku je povinná vojenská služba, a tak týmu bylo umožněno, aby si část odsloužil v rámci florbalového soustředění. Vláda jim dává osmdesát procent z jejich normálního platu, zbytek doplatí svaz," popisuje trenér českého týmu Tomáš Trnavský, který ve Švýcarsku žije.

Ale nečekejte, že se hráči místo florbalu učí skládat samopal. "Je to pro ně velmi kvalitní příprava," tvrdí Trnavský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze