Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér vícebojařce Rosolové říkal: Jsi pomalá a tlustá

Denisa Rosolová | foto: ČTK

6 2009
Turín (Od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) - Už měla v plánu, že o víkendu vyrazí s manželem Lukášem za odpočinkem. Místo toho čeká Denisu Rosolovou, za svobodna Ščerbovou, pětiboj na halovém mistrovství Evropy v Turíně. "Nepočítala jsem s tím. Tak si budu závod pořádně užívat, ale nebudu se rozhodně vzdávat," říká.

Takže jste ani trochu neladila formu předtím než jste dostala pozvání na šampionát?
Chtěla jsem tu závodit v dálce. Jenže to se nepovedlo a já už počítala s tím, že v sobotu nebo v neděli pojedu na dovču. Měla jsem jet s manželem Lukášem do Bergama. Ale minulý pátek v osm ráno jsem měla budíček, volal trenér. Ještě jsem mu potom volala zpátky, jestli je to pravda.

Říkala jste, že jste v Turíně chtěla závodit v dálce, v níž jste před dvěma lety na halovém evropském šampionátu získala bronz. Proč to nevyšlo?
Na začátku sezony všechno vypadalo dobře, ve Španělsku jsem v rozvičování v pohodě dala 660 centimetrů. Jenže pak už jsem chtěla skákat a šlo to hůř a hůř. Čím víc člověk chce, tím spíš pak kazí. Dělala jsem zbytečně chyby.

Tlačila vás touha obhájit medaili?
Spíš limit k postupu na šampionát. Na medaili bych myslela, až kdybych tu v dálce závodila.

Teď tedy můžete v pětiboji být v klidu.
Každý mi říká, že do něj mám jít s čistou hlavou, jen se smát. Pak se budu divit, co to udělá.

O manželovi a tenisu

Kdysi mě tenis nebral, teď ho sleduju. Dívám se,
i když Lukáš nehraje, abych se přiučila. Byla jsem si dvakrát pinknout, ale to fakt neumím. Lukáš s námi atlety docela chodí trénovat, byl v i Tatrách na soustředění. Říká, že se hodně protahujeme, patnáct minut už je pro něj dlouho. Oni mají úplně jiné tréninky. My se připravujeme dvoufázově, oni třeba pětifázově. Ale vydržela jsem to.

Co by vás potěšilo?
Kdybych si v nějaké disciplíně dala vícebojařský osobák. Chtěla bych se kouknout mezi osm nejlepších, když už jsem tady. Osobní rekord v pětiboji (4632 bodů) mám úplně jinde než letošní výkon (4367). Doufám, že se k osobáku co nejvíc přiblížím. A nejradši bych byla, kdybych ho překonala.

Jste vlastně spíš dálkařka, nebo vícebojařka?
Cítila jsem se letos jako dálkařka. Ale když trenér viděl, v jaké jsem stavu, říkal, že halu vynecháme. Neběhalo mi to, přibrala jsem. Olympiáda v mekáči udělala divy.

Vy jste vážně přibrala v rychlém občerstvení na hrách v Pekingu?
Teď mám závodní váhu 63 kilo, po sezoně jsem měla o čtyři pět víc. Nebylo to mekáčem, ale přestala jsem se hýbat a docela hodně jsem nabrala. Musela jsem to vyběhávat, ale váha nechtěla jít dolů. Měly jsme rychlostní testy a já běhala o půl vteřiny pomaleji. Teď už je to dobré, trenér se uklidnil.

Byl na vás Aleš Duda velký pes?
Dobíral si mě a Nikolu Ogrodníkovou, že jsme tlusté a pomalé. Ale je to v pohodě.Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze