Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Tomáš: Naše síla byla v kolektivu

Ostravský trenér Jaroslav Tomáš a libero Aleš Správka - Aleš Správka se s trenérem Jaroslavem Tomášem raduje z titulu. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

30 2006
Ostrava - První ročník v novém podobě má za sebou extraliga volejbalistů. Rozšířená na deset účastníků, s novým atraktivním hracím systémem. "Extraliga má dobrou úroveň. Ani poslední Benátky, kdyby se hrálo podle starého bodování, by na tom nebyly tak špatně," řekl kouč ostravských volejbalistů Jaroslav Tomáš, který po čtyřech čtvrtých místech dovedl mužstvo k titulu.

Benátky v základní části prohrály hned šest zápasů až po pětisetové bitvě, za což by při starém bodování byly zvýhodněny. Otevřením soutěže pro další dva celky se změnil systém - zkrátila se nezáživná dlouhodobá část a atraktivní play-off trvalo místo tří týdnů dva měsíce.

Poprvé se rovněž hrály všechny série na čtyři vítězství, i když ze sedmi případů jen v jediném se protáhly maximálně na šest zápasů.

"Volali jsme po změně hlavně proto, aby se zkrátila čtyřkolová základní část a změnilo play-off. V něm měly i slabší týmy jisté doma dva zápasy a myslím, že delší série neměly vliv na fyzičku hráčů. Byly hektické, ale zajímavější. V celé nahotě ale vyvstal jiný problém, a to že když série skončily 4:0, čekaly týmy dlouho na další," připomněl trenér stříbrných obhájců titulu z Kladna Jan Svoboda.

Například Ostrava měla po vyřazení Brna ve čtvrtfinále osmnáct dnů volna.

Dlouhé čekání se však na formě ostravských hráčů neprojevilo a klub konečně zúročil posily, které si přivedl. Kust dal nahrávkám potřebnou přesnost i rychlost, Američané Ching a Burrow smečím důraz a dynamiku.

Životní sezona vynesla až do reprezentace univerzála Konečného a zkušený Kubala, původně angažovaný na smeč, našel svou skutečnou roli na blokařském postu.

"Naše největší síla byla v kolektivu. Neměl jsem tak široký kádr, ale základní sestavu jsem měl nejsilnější na všech postech," vyzdvihl Tomáš. Příkladem je třeba Ching, kterého trenér s manažerem Tomášem Zedníkem objevili v létě na kempu amerických volejbalistů ve Slovinsku.

A zda ostravští Američané zůstanou na českých palubovkách?

"Jednáme s oběma, přál bych si, aby zůstali, ale není to jisté. Krouží kolem nich stejně jako kolem jiných našich hráčů manažeři. Ale vyhráli jsme double a myslím si, že jsou tady spokojení," dodal Tomáš, který by měl s Ostravou poprvé prožít i atmosféru Ligy mistrů, pokud se klub do elitní evropské soutěže přihlásí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze