Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér stolních tenistů Demek si musel dát po prvním zápase tři piva

RADOST MATADORA. Český stolní tenista Petr Korbel se raduje v zápase proti Kalinikosovi Kreangovi na ME v Ostravě. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2010
Každý úspěšný míč svých svěřenců doprovodil výskokem ze židle, pořád české hráče burcoval a radil jim. Trenér českých stolních tenistů Tomáš Demek mistrovství Evropy v Ostravě hodně prožívá.

"Jsem úplně mrtvý. Já to vždycky hodně prožívám. Žiju s mužstvem, večer si musím dát tři piva, abych dostal zase energii," povídal v sobotu po nečekaně hladkém vítězství nad silnými Řeky.

Před šampionátem jste mluvil o tom, že duel s Řeckem bude pro vás ve skupině klíčový. A vyšel vám báječně.
Ježišmarjá, 3:0, to jsem ani nečekal. Opravdu, v takový výsledek jsem nedoufal, protože Řeci jsou hodně silní. Kreanga je 22. na světě, Gionis 42., my máme nejlepší hráče na 47. a 49. příčce. Kluci hráli skvěle, na domácí půdě to psychicky zvládli výborně. Pochvala.

Předvedl Kreanga to, co jste od něj čekali?
Je to o tom, co mu soupeř dovolí. A Peťa Korbel na něj hrál dobře takticky, dobře přijímal a dával mu nepříjemný servis. Kdyby hrál to, co Kreanga potřebuje, to byste se divili, jak by to lítalo zprava, zleva.

V duelu s Německem, který jste prohráli 1:3, jste ale Korbela šetřil.
Mám špatnou zkušenost z loňska. Petra jsem nechal odpočívat, ať je stoprocentně připraven na souboj s Polskem. Uvidíme, snad to pro nás dobře dopadne. Podle mě bychom si postup zasloužili.Najdete na iDNES.czmobilní verze