Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér chválí Doležalův skok

3 2000
G a r m i s c h -
P a r t e nk i r c h e n - Za náznak vracející se sebejistoty a snad i za konec vleklé krize skokanů na lyžích lze pokládat desáté místo Michala Doležala na druhém závodě Turné čtyř můstků. "Michalovi se vrací sebedůvěra, ví, že když bude skákat tak, jak opravdu umí, může patřit do světové špičky," řekl šéftrenér týmu Pavel Fízek. "Vážím si i toho, že jej od soupeřů vpředu nedělí velké bodové rozdíly."

Jak jste viděl jeho skoky?

V prvním se odrazil dřív, nedostal se pak nad lyže, a i ve druhém to chtělo víc počkat, ale ve vzduchu si počínal výborně.

Co říkáte Sakalovi, který se zatím ani jednou neprosadil do finálového kola, i když po návratu do reprezentace se jeho jméno spojovalo s velkými nadějemi?

Ty velké naděje bych přibrzdil, nicméně čekal jsem víc. Odráží se brzy a pak mu to neletí. Potřeboval by pár dobrých skoků, aby si víc věřil.

Nováček týmu Sedlák má zatím hodně daleko do formy, s níž by na turné obstál aspoň k postupu z kvalifikace. Nebyla jeho nominace omylem?

Rozhodně ne, potřebujeme přece, aby i ti mladší prožili zkoušku ohněm. Je to velká škola, pro jeho vývoj určitě ne zbytečná.

Jste v telefonickém spojení s trenérem Plocem, který vede druhý tým na Kontinentálním poháru. Budete snad měnit nebo doplňovat reprezentaci během tohoto turné?

S velkou pravděpodobností nikoli, snad až na dalších závodech Světového poháru ve švýcarském Engelbergu. Z možných adeptů bych nejraději bral Sucháčka, u něho je záruka, že se chytne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze