Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér basketbalistek Trutnova: Mrzí, že jsme aspoň jednou nevyhráli

Petr Kapitulčin | foto: Vilém Fischl

28 2017
Ani v jednom zápase nebyly favoritkami, v obou i přes světlé momenty prohrály. Basketbalistky Lokomotivy Trutnov svoji pro mnohé nečekanou účast v závěrečném turnaji Final Four letošního ročníku Českého poháru v medaile neproměnily.

Po porážce v semifinále s domácím Handicapem Brno prohrály i v pondělním souboji o třetí místo, v němž byla lepší pražská Slavia.

„Podle papírových předpokladů nám to tak bylo před turnajem předpovídáno, přesto to určité zklamání pro mě je. I přesto, že už samotný postup do závěrečného turnaje jsme brali jako pěkný úspěch,“ uvedl trenér trutnovské Lokomotivy Petr Kapitulčin.

Před turnajem jste říkali, že byste rádi vyhráli alespoň jeden zápas. Proč se to nepovedlo?
Protože v obou zápasech měly soupeřky vyrovnanější lavičku a možnost širší rotace hráček. A hlavně pod košem jsme ztráceli, tam to bylo hodně vidět.

Trutnov bronz neveze, se Slavií prohrál

Basketbalistky Lokomotivy Trutnov se z finálového turnaje Final Four Českého poháru vracejí mez medaile. Poté, co v neděli podlehly domácímu Handicapu Brno, prohrály v pondělí i s pražskou Slavií v zápase o bronz. Na medaili z domácího poháru si tak musí trutnovské družstvo počkat, naposledy ji získalo před osmi lety.

Trutnov v zápase o bronz dobře začal, ale už v poločase prohrával a ve zbývajícím čase jen marně doháněl náskok soupeře. Také i proto, že si nechal dát 39 bodů od Krystal Vaughnové, nejlepší hráčky zápasu. „Porazila nás pivotka soupeře, my jsme na ni nenašli protizbraň,“ komentoval její výkon trenér Trutnova Petr Kapitulčin.

V obou jste dobře začali, ale nevydrželi. Proč?
Začátky zápasů jak v semifinále s Handicapem Brno, tak v utkání o třetí místo s pražskou Slavií nám opravdu vyšly. S Handicapem jsme šli dokonce ještě do druhé půle s náskokem a i v ní jsme dlouho vzdorovali. Bohužel v prvním zápase Brno pochopilo, jak na nás, a nám došly síly. Se Slavií se to začalo bohužel lámat už dříve, na pomezí první a druhé čtvrtiny jsme nechali Slavii skóre otočit a pak už jsme jenom dotahovali.

Před začátkem turnaje jste si možná vyslechli, že máte asi nejlehčího soupeře. Co jste tomu říkal?
Slyšel jsem takový názor, ale podle mě by nám možná víc vyhovovalo, kdybychom se Slavií hráli dřív. Přece jen Brno bylo doma, mělo obrovskou motivaci.

V zápase o bronz se vám nevedlo moc v obraně. Byl to podle vás jeden z hlavních důvodů porážky?
Ona se Slavie obecně těžko brání, vždyť hodně bodů nastřílela i v semifinále s KP Brno, které dost vysoko prohrála. Znát to ale bylo hlavně na doskoku, tam jsme ztráceli. Vždyť třeba na body po útočném doskoku jsme prohráli 3:19.

Také se vám nedařilo bránit Krystal Vaughnovou, která vám nastřílela 39 bodů...
Že si svých nějakých dvacet bodů dá, to nám bylo jasné, je to výborná střelkyně. Tohle ale bylo už moc, navíc jsme dopustili, aby se rozstřílela ještě Jamie Russellová, která nám dala sedmnáct bodů. S tím už se pak těžko odolává.

Pro vaše mladé hráčky to musela být dobrá zkušenost. Jak jste byl s tímto spokojený?
Předvedly solidní výkony, v semifinále příjemně překvapila Patočková, proti Slavii hlavně Štěbetáková. Mají výkyvy, ale zároveň i perspektivu, je na nich, jak s ní naloží.

Do Brna se znovu vypravíte už v pátek, kdy vás v lize čeká znovu tamní Handicap. Co na něj?
Věřím, že to bude jiné, je to poslední zápas základní části, play-off máme jisté. Moc času už nemáme, zkusíme se na to připravit.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze