Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tragédie na Asijských hrách: sportovec zemřel

Kim Hjong-čil, jezdectví, military | foto: Reuters

7 2006
Dauhá - Tragická událost se odehrála na Asijských hrách v Dauhá: při jezdecké soutěži military tam zahynul sedmačtyřicetiletý korejský závodník Kim Hjong-čil. Na šesté překážce kůň Bundaberg Black zakopl o překážku, vyhodil svého jezdce ze sedla a poté se převalil přes něj.

Sedmačtyřicetiletý Kim Hjong-čil ze Soulu byl převezen do nemocnice, nenabyl však vědomí a před polednem místního času zemřel. Příčinou smrti byla vážná poranění hlavy a hrudníku.

"Bylo mojí povinností zajistit, aby se všichni účastníci vrátili v pořádku domů. Puká mi z toho srdce," řekl na tiskové konferenci viditelně otřesený šéf korejské výpravy Sok Čong-hjon.

Jezdecké soutěže několik hodin po fatálním incidentu pokračovaly, což zklamalo představitele korejské výpravy. Ti totiž ještě nestihli rozhodnout, zda zbylé reprezentanty ze soutěže nestáhnou.

Korejci navíc požadovali, aby se nejprve vyšetřily okolnosti nehody, až pak se měly soutěže znovu rozběhnout. "Mělo se zjistit, zda k té události došlo kvůli dešti, nebo kvůli tomu, že organizace soutěže nebyla zvládnutá," tvrdil šéf národního olympijského výboru Kim Čung-kil.

Představitelé korejské výpravy považují za příčinu nehody kombinaci prudkého deště a únavy koně, kterou podle nich způsobil zhuštěný program soutěže.

Zesnulý jezdec byl členem slavné rodiny, která se postarala o popularizaci jezdeckého sportu v Koreji. Už jeho otec Kim Čchul-kjo soutěžil na olympijských hrách v Tokiu v roce 1964. Kim Hjong-čil se čtyřikrát zúčastnil Asijských her, na těch minulých v Pusanu získal na koni, jenž se stal dnes jeho osudem, stříbrnou medaili.

Autor:


Témata: dostihy, Dauhá, Soul
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze